3. Etap Raylı Sistem Hattı üzerindeki ağaçlar bakıma alınıyor

11 Haziran 2018 Pazartesi, 11:38

3. Etap Raylı Sistem Hattı üzerindeki ağaçlar bakıma alınıyor

Büyükşehir Belediyesi, Varsak-Zerdalilik 3. Etap Raylı Sistem çalışmaları kapsamında, güzergâh üzerinde bulunan ağaçları zarar vermeden söküyor. Ağaçlar bakımları yapıldıktan sonra başka alanlarda yaşamaya devam edecek.

Büyükşehir Belediyesi, çevreye ve yeşile olan hassasiyetini her projesinde ön planda tutmaya devam ediyor. Konyaaltı Sahili, Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm, Türkbeleni, Mevlana Kavşağı, 2. Etap Raylı Sistem gibi birçok projede ağaçları koruyup, yaşatan Büyükşehir Belediyesi, aynı hassasiyeti 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde de gösteriyor. Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde temeli atılan Antalya’nın en büyük projesine güzergâh üzerinde bulunan ağaçları yaşatmak ve başka alanlara nakletmek için yerinden söküyor.
3 bin ağaç sökülecek
Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü Ekipleri, raylı sistemin geçeceği Varsak- Süleyman Demirel Bulvarı ile Otogar Kavşağı-Sakarya Bulvarı orta refüjünde bulunan üç bine yakın ağacın yeni lokasyonlara taşınması çalışmalarına başladı. Ağaçlar özenle köklerinden sökülerek bakımlarınım yapılacağı Büyükşehir Belediyesi’nin Gürsu serasına nakledildi. Büyükşehir tarafından büyük bir titizle yürütülen çalışma ile sökülen ağaçlar, projeler ile talep edilen resmi kurum, kuruluş, cami ve okul düzenlemelerinde kullanılarak yeniden değerlendirilecek.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz