81 metrekarelik canlı ebru performansı gerçekleşecek

05 Kasım 2019 Salı, 10:01

Büyükşehir’den 10 Kasım’a özel etkinlikler

81 metrekarelik canlı ebru performansı gerçekleşecek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. Yılı nedeniyle anlamlı bir etkinlik düzenliyor. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğinde 8-9 Kasım günlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda 81 metrekarelik ebru üzerine canlı performans gerçekleştirilecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Ali Eroğlu koordinatörlüğünde, 8-9 Kasım 2019 tarihlerinde Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yılı nedeniyle “ATA’ya Saygı Kültür ve Sanat Etkinlikleri” düzenlenecek.
Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında; Atatürk ve 10 Kasım’ı konu alan resim, heykel, seramik, geleneksel Türk sanatları alanlarında sanatçı ve akademisyenlerle beraber 81. Yılı konu alan 81 metrekarelik ebru etkinliği 8 Kasım Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında yapılacak. Etkinlik, il protokolü, şehir dışından gelecek akademisyenler ile sanatçı ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilecek. Ebru etkinliğinden sonra 81 öğrenci ile elde meşaleler eşliğinde yapılan Ebru çalışması sergilenecek. 9 Kasım Cumartesi günü 10.00 – 18.00 saatleri arasında Atatürk ve 10 Kasımı konu alan resim, heykel, seramik ve Geleneksel Türk Sanatları alanlarında sanatçı ve akademisyenlerle beraber atölye çalışmaları ile etkinlik tamamlanacak.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz