Adını Sahil Antalya Yaşam Merkezi koyacağız

25 Mayıs 2018 Cuma, 10:26

Türel: “Konyaaltı Sahili halka kapatılacak diyenler nerde?”

Adını Sahil Antalya Yaşam Merkezi koyacağız

Bahadır Yantaç ve ekibi heykeli dikilecek insanlar

Konyaaltı’na dünyanın en güzel sahil projesini uyguladıklarını belirten Başkan Menderes Türel, “Konyaaltı sahili halka kapatılacak iddialarını ortaya koyanlar, gelsinler şimdi görsünler. Konyaaltı sahili bir dünya cenneti oldu. Tamamen halkın kullanımına açık. Bu iddialarını ortaya koyan siyasiler hiç mahcup olmuyorlar mı, hiç utanmıyorlar mı?” dedi.

Projenin adını ‘Sahil Antalya Yaşam Merkezi’ koyacaklarını söyleyen Türel, Konyaaltı’nda canlı müziğin olmayacağını, 12’yi bir geçe açık havada müziğin de yasak olacağını belirtti. Türel, varyanttan sahil sonuna kadar ücretsiz toplu ulaşım hizmeti verileceğini kaydetti.
Sahil projesinin 5 ay gibi dünya rekoru bir sürede tamamlandığına dikkat çeken Türel, “Projeyi yapan belediye şirketimiz ANTEPE Genel Müdürü Bahadır Yantaç ve ekibi heykeli dikilecek insanlardır. Antalya tarihinde yerlerini almışlardır” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bir televizyon programında Konyaaltı Sahili ile ilgili açıklamalarda bulundu. Konyaaltı’na dünyanın en güzel sahil projesini yaptıklarını belirten Başkan Menderes Türel, “Konyaaltı sahili halka kapatılacak iddialarını ortaya koyanlar, gelsinler şimdi görsünler. Konyaaltı sahili bir dünya cenneti oldu. Çok güzel olacağını bildikleri eleştirdiler. Halkımız açılan bölümlere akın ediyor. Eskisi gibi karpuz kesiyorlar. Pikelerini serip orada yaşıyorlar. Tamamen halkın kullanımına açık bir yaşam merkezi oldu. Hani halka kapatacaktık. Bu iddialarını ortaya koyan siyasiler hiç mahcup olmuyorlar mı, hiç utanmıyorlar mı? Bu söylediklerini Konyaaltı’na gelenlere göstereceğim. Çünkü siyasiler artık her söyledikleri sözün bir gün halk tarafından önüne konulacağını görsünler. Sorumsuzca atıp tutmasınlar” diye konuştu.
Sahil Antalya Yaşam Merkezi
Projenin adını ‘Sahil Antalya Yaşam Merkezi koyacaklarını’ Başkan Türel, “Dolayısıyla orası artık bir plaj olmaktan öte bir yaşam merkezi. Bizi orada ağaç kesmekle, yeşil alanı katletmekle suçladılar. Eski ağaçları aynen koruduk üstüne de 5504 yeni ağaç diktik. Ne oldu. O iftiraları atanlar Konyaaltı sahilini şimdi gezecekler. Yürüyüş yolları, bisiklet yolları, peyzaj alanları her şey var. Çocuk oyun alanları, macera parkları, basketbol sahaları, tenis kortları. Yaşam alanı diye onun için söylüyoruz” ifadelerini kullandı.
Akıllı yönetim anlayışı
Akıllı yönetim anlayışını Türkiye’de ilk defa Konyaaltı Sahili Projesi’nde sergileyeceklerini anlatan Başkan Menderes Türel, şu bilgileri verdi: “Antalyalılar Varyantın başından Konyaaltı’nın sonuna kadar artık toplu ulaşım araçlarımızla ücretsiz ringlerimizle istedikleri noktalara gidebilecekler. ANTBİS’le bisikletlerini alıp sahilin istediği noktasına park edebilecek. Çevre Bakanlığımızın Sıfır Atık Projesini burada uygulayacağız. Çocuklar için güvenlik bilezikleri olacak. Akıllı telefona sistemi indirenler çocuğun koluna güvenlik bileziğini taktıktan sonra nerede ne yaptığını anında görebilecek. Çocuğumun başına ne geldi endişesi yaşamayacak. İşte böyle bir akıllı yöneyim anlayışı.”

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz