Akdeniz Üniversitesi’ndeki İntiharların ardında Tarikat Baskısı mı Var?

12 Haziran 2022 Pazar, 15:09

“Öğrenci intiharlarının altında

TARİKAT BASKISI MI VAR?”

Akdeniz Üniversitesi’nde son günlerde üst üste yaşanan intiharlar sonrası açıklama yapan İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, “Aldığımız duyumlara göre, öğrenci yurtlarında çok ciddi bir tarikat baskısı var. Buralarda AKP İktidarı tarafından ‘Manevi Danışman’ adı altında kadrolar tahsis edildiği ve bunların da tarikat üyelerinden oluştuğu söyleniyor. Öğrencilerimizi tarikatların emrinde olan ‘Manevi Danışman’lara teslim edenleri kınıyor ve intiharların nedeninin acilen açığa çıkarılmasını istiyoruz” dedi

—————

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Akdeniz Üniversitesi’nde son günlerde üst üste yaşanan intiharların kamuoyunda büyük endişe yarattığını belirterek, yetkililerin bu konuda acilen açıklama yapması gerektiğini söyledi. Öğrencilerin intiharlarıyla ilgili sessiz kalınmasını eleştiren Başaran, “Akdeniz Üniversitesi’nde çok kısa süreler içerisinde 4 öğrenci intihar ediyor ve hiçbir yetkili çıkıp kamuoyuna dişe dokunur bir açıklama yapamıyor. Sadece ‘ekonomik kriz öğrencileri de olumsuz etkiledi’ deyip geçiştiriliyor. Bu anlaşılır gibi değil” dedi.

ACİLEN AÇIĞA ÇIKARILMALI

Yaşanan intiharla ilgili kendilerine de bilgiler geldiğinin altını çizen Başkan Başaran, “Öğrenci intiharları çok ciddiye almamız gereken bir konu. Aldığımız duyumlara göre, öğrenci yurtlarında çok ciddi bir tarikat baskısı var. Buralarda AKP İktidarı tarafından ‘Manevi Danışman’ adı altında kadrolar tahsis edildiği ve bunların da tarikat üyelerinden oluştuğu söyleniyor. Halbuki buralarda ‘Manevi Danışman’ yerine konusunda uzman psikologların görevlendirilmesi gerekiyor. Öğrencilerimizi tarikatların emrinde olan ‘Manevi Danışman’lara teslim edenleri kınıyor ve intiharların nedeninin acilen açığa çıkarılmasını istiyoruz” diye konuştu.

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Başaran, 81 ilde ki Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda sadece 45 adet psikolog bulunduğunu ancak ‘Manevi Danışman’ların sayısının ise 700 civarında olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin