ANİF2018, Antalya İstihdam Fuarı

08 Mart 2018 Perşembe, 19:04

ANİF2018, Antalya İstihdam Fuarı

(15-16-17 Mart 2018 Cam Piramit Fuar Alanı)

ANİF- Antalya İstihdam Fuarı, 2013 yılından itibaren Antalya Valiliği himayelerinde, İŞKUR tarafından turizm sezonu açılmadan hemen önce iş arayanlar ile ilimizde bulunan büyük işletmeleri Cam Piramit Fuar Alanında aynı çatı altında buluşturmaktadır. Geçtiğimiz sene 20bin’e yakın iş arayan bu etkinlikte işletmelere iş başvurusu yapma, insan kaynakları yetkilileri ile yüz yüze görüşme, iş ve meslek danışmanları ile tanışma, iş arama becerileri, mülakat teknikleri seminerlerine katılma ve diğer İŞKUR hizmetleri yanı sıra bu sene de etkinliğe destek verip stant kuracak olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi, ATSO ve AESOB’u yakından tanıma fırsatını yakalamıştır.

Turizmden (oteller, tatil köyleri ve acenteler) tarıma, sanayiden, sağlık kuruluşlarına, havacılıktan perakende ticarete, özel istihdam bürolarından, güvenlik firmalarına, birçok sektörden işletmenin katılım sağlayacağı ve 100’den fazla 50+ istihdamı bulunan işletmenin stant açacağı ANİF2018 etkinliğimizi bu sene de 20binden fazla kişinin ziyaret etmesi beklenmektedir.

ANİF2018 ‘de iş arayanlar, ilimiz işgücü piyasasının lokomotif işletmelerinin insan kaynakları ve departman yöneticileri ile yüz yüze iş görüşmesi yapma imkânı bulacaklar, iş ve meslek danışmanlarınca kendilerine mülakat teknikleri ve iş arama becerileri seminerleri verilecektir. Bu kapsamda etkinlik alanında bulunan toplantı salonlarında mülakat teknikleri ve iş arama becerileri seminerleri verilmesi için danışmanlardan oluşan ekip kurulmuştur.

Antalya işgücü piyasasının önemli aktörleri olan özel sektör işyerlerinin, üniversite ve kamu kurum ve kuruluşlarının, iş arayan vatandaşlarımız ile buluşacağı ANİF2018‘Antalya İstihdam Fuarı’nın 15 Mart 2018 Perşembe günü saat 13:30 ‘da Cam Piramit Fuar Alanında gerçekleştirilecek resmi açılış töreninde siz değerli basın mensuplarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağım.

Veli TEKKANAT

İŞKUR İl Müdürü

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz