Antalya nın kalbinde, rögar çilesi!.

20 Aralık 2019 Cuma, 12:38

YOLLAR ‘ÇAMUR’ DERYASI

VATANDAŞIN RÖGAR ÇİLESİ

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinin en kalabalık mahallelerinden olan Kışla’da, kanalizasyon şebekesinin geçtiği rögarın patlaması sonucu, ortalık adeta savaş alanına döndü. Cadde ve sokaklar çamur deryasına dönerken, yayılan pis kokular ise vatandaş ve esnafı canından bezdirdi.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Kışla Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, kanalizasyon şebekesinin geçtiği rögarın patlamasıyla zor anlar yaşadı. Geçtiğimiz perşembe günü akşam saat 19.00’da Cuma Pazarı’na yakın bir bölgede meydana gelen olayda cadde ve sokaklara yayılan pis kokular, vatandaşı adeta canından bezdirdi. Bazı bölgelerde boruların dolması nedeniyle lağım sularının yollara taşması günlük hayatı çileye dönüştürdü.

ARAÇLARA ÇAMUR BANYOSU

Cadde ve sokaklarda çamurdan yürüyecek yer kalmazken, pis sular nedeniyle bazı vatandaşlar evlerine ve iş yerlerine girmekte sıkıntı çektiği görüldü. Sokaklarının adeta dereye döndüğünü ve pis su aktığını belirten mahalle sakinleri, ilgisizlikten yakındı. Meydana gelen olay nedeniyle, park halindeki araçların çamur içinde olduğu, birçok esnafın dükkanını açamadığı ve çocukların okula ulaşmakta zorluk çektiği öğrenildi. Bazı velilerin, çocuklarını sırtlarına alarak okula götürdükleri belirtildi.

ÇAMURLU YOLDA, ÇİLELİ EĞİTİM

Çocuklarının çamurlu yoldan okula gittiklerine tepki gösteren veliler, “Eskiden biz okul bulamadığımız için kar, kış demeden kilometrelerce uzaktaki okullara yürüyerek giderdik. Şimdi ise her türlü imkan var. Bu imkanlara rağmen belediyenin çocukları çamurlu yolda okula göndermesi kabul edilemez. Çocuklarımız okula gidip gelirken çamur içerisinde kalıyor. Sabah sınıfa girince sınıfı kirletmemeleri için bu soğukta dakikalarca ayakkabılarının çamurunu silmek zorunda kalıyorlar” diyerek, bir an önce yaşanan sıkıntının giderilmesini talep ettiler.

EKİPLERDEN HUMMALI ÇALIŞMA

Bölge esnafı ise, hem su birikintileri, hem de çamurlu yollardan ve pis kokulardan dolayı dükkanlarını açamadıklarını ifade ederek, büyük mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Muratpaşa Belediyesi yetkililerinden yapılan açıklamada ise, müdahale ekiplerinin görevlendirildiği belirtilerek, sorunun en kısa sürede çözüleceği bildirildi. Belediye ekipleri gün boyu su ile birlikte çamurlaşan yolları temizlerken, ASAT ekipleri de tazyikli suyla temizlenen bölgeleri yıkadı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz