Antalya Otistik Bireyler Derneğinden Büyükşehir Belediyesine Teşekkür

09 Eylül 2014 Salı, 19:36

Antalya Otistik Bireyler Spor Kulübü Derneği yeni yerinde hizmet vermeye başladı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile Otizm Derneği, Altındağ Mahallesinde bulunan sağlık ocağı binasının 3.katındaki ofisine taşındı.

Yaklaşık bir yıldır amaçlarına daha uygun yer arayışı içinde bulunduklarını söyleyen Otistik Bireyler Spor Kulübü Derneği Başkanı Nilhan TURAN KIRDI, tüm Dünya’da OTİZM rahatsızlığının giderek artan bir grafik sergilediğini amaçlarının toplumsal farkındalığı artırmak ve bu rahatsızlıkla baş etmeye çalışan ailelere rehber olmak olduğunu ifade ederek şöyle devam etti. “2 yıldır dernek başkanı olarak görev yapmaktayım benim de 23 yaşında OTİZM li bir yavrum bulunuyor. Sıkıntımız büyük. Bu rahatsızlık her yıl artıyor, şuanda doğan her 56 çocuktan biri otizmli doğmakta, otizm sosyalleşme problemi yaşayan ve tekrarlayan davranış özellikleriyle toplumda farklı çocuklar olarak tanınıyor ve bireyi, aileyi hayatı boyunca etkiliyor. Antalya’da otizmli ailelerin ve akrabaların bir araya gelerek kurduğu tek OTİZM derneğiyiz. En büyük eksiğimiz ilk etapta bir araya rahat gelebileceğimiz sorunlarımızı, dertlerimizi paylaşabileceğimiz bir yerimizin olması idi. Bu bağlamda başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes TÜREL ve Genel Sekreter Yrd. Sayın İbrahim EVRİM’e, Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Sayın, Muzaffer ŞAHİN’e, Sayın Gülsen ERTÖR’e, Büyükşehir Bakım Onarım Şb.Md. Sayın, Nedim ERTEN’e şükranlarımızı sunuyorum. İlk müracaatımızı değerlendiren dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa AKAYDIN’a Ayrıca KIVRAK A.Ş. Sayın Ali KIVRAK’a da destekleri ve yardımları için sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum.
nilh
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerimize de katkı sunacağını bildirmeleri ile yanımızda dağ gibi durmalarından büyük mutluluk duyuyoruz. OTİZM adına yapacağımız etkinlikler artacaktır. Otizmden etkilenen tüm ailelerimizi derneğimize bekliyoruz. Bize www.antalyaautism.org sitemizden de ulaşabilirler. Üyelerimiz, OTİZMLİ yavrularımız ve tüm yakınları olarak, yakında açılışını kamuoyu önünde yapmayı planladığımız dernek merkezimize katılımlarınızı bekliyor olacağız.” Diye konuştu.

1392046_1418051568424959_1296697478_n
11
22
33
44

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz