Başkan Türel Konyaaltı sakinleriyle iftar yaptı

27 Mayıs 2018 Pazar, 11:15

Başkan Türel Konyaaltı sakinleriyle iftar yaptı

“Birileri yalanlarla halkın kafasını karıştırıyor”

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel iftarını Konyaaltı sakinleriyle açtı. En değerli projeleri Konyaltı’na kazandırdıklarını belirten Başkan Türel, “Bizler belediyecilik anlayışımızda siyaset yapmayız. Siyasi parti görüş farklılıklarını önemsemeyiz” dedi. Konyaaltı sahiline ilişkin “halka kapatılacak” iddialarına da açıklık getiren Türel, “Biz bu güzellikleri halkımız için yapıyor iken birileri halkın kafasını yalanlarla iftiralarla karıştırmaya çalışıyor. Zaman her zaman doğruyu gösterir” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde düzenlenen iftar programları devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Konyaaltı Pınarbaşı Kapalı Pazaryerinde vatandaşlarla iftar yaptı. Türel, Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı’na yönelik hizmet ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

Hizmetlerimizle iftihar ediyoruz

Halka hizmeti Hak’ka hizmet anlayışıyla yaptıklarını söyleyen Başkan Türel, yapılan bu hizmetlerin zaman zaman karşılık bulmadığını da belirtti. Bu tür yaklaşımları hoş görüyle karşıladıklarını ifade eden Türel, “Bizim hizmet anlayışımızda eser üretmek adeta iyilik yapmaktır. Nasıl ki ‘iyilik yap denize at’ deniliyor işte bizde hizmet ediyoruz ‘denize atalım balık bilmezse halik bilir’ diyoruz. Göğsümüzü gere gere yapmış olduğumuz hizmetleri anlatıyor ve bunlarla iftihar ediyoruz çünkü bunlar sizlerin eseri” dedi.

Birileri yalanlarla halkın kafasını karıştırıyor

Hizmeti halk için yaptıklarının altını çizen Türel, Konyaaltı Sahilini örnek vererek şunları söyledi; “Konyaaltı sahilimizdeki güzellikleri artık yavaş yavaş gidip görüyorsunuz. Kısım kısım açıyoruz. Sizin için ne yapsak azdır. ‘Helal olsun’ diyoruz ama biz bunları yaparken Konyaaltı’nda başka birileri çıkıp diyor ki ‘Menderes Başkan Konyaaltını halka kapatacak.’ Şimdi onlar neredeler? Ben onları şimdi davet ediyorum Konyaaltı maşallah cıvıl cıcıl halkımız oraları çok güzel bir şekilde kullanıyor ama maalesef biz bu güzellikleri halkımız için yapıyor iken birileri halkın kafasını yalanlarla iftiralarla karıştırmaya çalışıyor.”

Hizmet için gayret ediyoruz

Belediyecilik anlayışında siyasete yer olmadığını dile getiren Türel, “Siyasi parti görüş farklılıklarını önemsemeyiz. Biz bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyız. Konyaaltı, şahsıma ve mensubu bulunduğum partiye belki en az oyu veren ilçe. Hiç önemli değil. Biz vatandaşın oyunu almak için değil gönlünü kazanmak için çalışıyoruz. Biz siyaset için gayret etmiyoruz. Biz hizmet için gayret ediyoruz. Bunun da en güzel örneği Konyaaltı” ifadelerini kullandı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz