Başkan Uysal’dan Yörük Türkmenlere çağrı:

11 Şubat 2018 Pazar, 14:59

Başkan Uysal’dan Yörük Türkmenlere çağrı:

“Siyasi partilerin arka bahçesi olmayalım”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 3’üncü Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı kapanış oturumunda Yörük Beyleri ve derneklerine “Siyasi partinin arka bahçesi olmayalım. Buna gerek yok, ihtiyaç da yok. Yörük Türkmen birliği siyasi parti ekseninde kurulamaz” diye seslendi.

Muratpaşa Belediyesi’nin Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi (YÖRKAM), Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği işbirliği, Kepez ve Döşemealtı Belediyeleri’nin katkılarıyla bu yıl 3’üncüsünü gerçekleştirdiği Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı sona erdi.

Adalya Elite Otel’de 4 gün boyunca devam eden çalıştayın kapanış oturumunda da yer alan Başkan Uysal, çalıştayın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini dile getirdi.

“DEVLETİMİZE GİREMEZ OLMAYALIM”

Çalıştayda yapılan tartışmalar ışığında 2 konuya dikkat çeken Başkan Uysal, “Tarihte bizim kurduğumuz devletlere, biz daha sonra giremedik. 3’üncü devletimizde aynı durumu yaşamayalım. O bilinçte, o ciddiyette olalım” dedi.

“SİYASİ EKSENDE BİRLİK KURULMAZ’

Yörük beyleri ve derneklerine “Siyasi partilerin, benim partim de dahil, arka bahçesi olmayalım. Buna gerek yok, ihtiyaç da yok” çağrısı yapan Başkan Uysal, her siyasi fikirden insanın Yörük Türkmen dernekleri içinde yer alması gerektiğinin altını çizdi. Ancak ilkelerin ve çizginin net olarak ortaya konması gerektiğini kaydeden Başkan Uysal, “Devletin, ülkenin geleceği konusunda ana eksenden sapma olunca tavır alınır ama Yörük Türkmen birliği siyasi parti ekseninde kurulamaz” diye konuştu.

SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI

Çalıştay, Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan Abdullah Duman’ın, katılımcı tüm Yörük Türken derneklerini oybirliğiyle kabul ettiği, sonuç bildirgesini açıklamasıyla sona erdi. Kapanış oturumunun ardından Yörük Beyleri ve katılımcı dernekler Başkan Uysal’a Türk bayrağıyla birlikte çeşitli hediyeler takdim etti.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz