Buyrun kitap şenliğine Kitap şenliği başladı

11 Nisan 2018 Çarşamba, 08:14

Buyrun kitap şenliğine Kitap şenliği başladı

Antalya Eğitim ve Kitap Şenliğinde çok sayıda kitap okuyucularla buluştu. Antalya Platformu’nun öncülüğünde Cam Piramit’te kurulan kitap fuarının açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaptı.

‘İLGİ YÜKSEK TUTULMALI’

Birbirinden değerli onlarca yazarı kitapseverlerle buluşturan Antalya Eğitim ve Kitap Şenliği Cam Piramit’te başladı. 10-19 Nisan tarihleri arasında açık olacak olan kitap fuarının açılışını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel gerçekleştirdi. Kurdela kesiminde Antalya Platformu Dönem Başkanı Metin Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban da yer aldı. Açılışta konuşan Menderes Türel, “Kitap fuarlarına çocuklarımızın, gençlerimizin ve vatandaşlarımızın ilgisini ne kadar yüksek düzeyde tutabilirsek bu ülkenin temellerini o kadar sağlam atmış oluruz” dedi.

‘GÖNÜLLERİN İNŞAASI ÖNEMLİ’

Türel, “Bizler yerel yöneticiler olarak şehrin inşaasını üstlensek de gönüllerin inşaası da bir o kadar önemlidir. Maddi kalkınmayı, manevi kalkınma ile birleştirdiğimizde geleceğe çok daha emin adımlarla ilerliyor, daha güvenle bakabiliyoruz. Bu yanısıra kitap fuarları bizim değerlerimizin ve kültürümüzün de gelişmesine ciddi katkı sağlayacaktır. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, kitap fuarımızın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Öte yandan kitap fuarının ilk ziyaretçileri arasında okullardan gelen minik öğrencilerin olduğu gözlendi. Öğretmenleri eşliğinde fuara gelen öğrenciler kitaplara adeta hücum etti.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz