BYEGM GENEL MÜDÜRÜ MEHMET AKARCA, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ‘NÜ KUTLADI

09 Mart 2018 Cuma, 10:28

BYEGM GENEL MÜDÜRÜ MEHMET AKARCA, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ‘NÜ KUTLADI

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde çalışan kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak üzere, BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca’nın daveti ile Basın Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir araya geldi.

Akarca, 1857 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde daha iyi çalışma koşulları için grev yapan 120 kadın işçinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan ve 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasına sebep olan olayı hatırlattı. Kadınların o gün olduğu gibi bugün de kendi haklarını almak ve korumak için mücadele verdiğini söyleyen Akarca, güçlü Türkiye’nin kadınların omuzlarında yükseleceğini belirtti.

“Kadınlar bulundukları ortama zarafet katıyor. Kadın meslektaşlarımın işlerine sahip çıkışı, sorumluluk bilinci, işi zamanında ve eksiksiz bitirme azmi de her türlü takdirin üzerinde” diyen Akarca, kadınların iş hayatında daha fazla yer bulması gerektiğinin altını çizdi.

Son zamanlarda BYEGM adının daha çok duyulmaya başladığını anımsatan

Akarca sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın Erzincan İl Müdürlüğümüzün açılışında kurumumuza dönük sözleri gurur vericiydi. Kirli oyunlara, algı operasyonlarına dönük faaliyetlere anında verdiğimiz cevapların yüzlerini ak ettiğini söyledi. Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğümüz, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili yalanları süratle ortaya çıkartarak iftiracıları hakikatlerle terbiye ediyor. Bizi kendileriyle karıştıranların riyakarlıklarını ifşa etmeyi de bu büyük mücadelenin bir parçası olarak görüyor ve önemsiyoruz.” ifadeleriyle kurumumuza verdiği değer, kendimize güvenimizi daha da pekiştirdi. Bu noktada hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Şimdiye kadar yapılan işlerin daha üstünde projeler planlandığını ve kadın-erkek tüm çalışanların desteği olmadan bunların gerçekleştirilemeyeceğini belirten Akarca, toplantı sonrasında kadınları tek tek kutladı ve bu anlamlı güne özel olarak alınan çiçekleri kurumda çalışan kadın personele bizzat takdim etti.

Akarca, kurum personeline yönelik kutlamanın yanı sıra basın kartı sahibi tüm kadın gazetecileri de gönderdiği kısa mesaj ile kutladı. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü imzasıyla gönderilen mesajda Akarca; “Değerli meslektaşım; gazetecilik gibi zor şartlar altında yapılan bu kutsal mesleğin içerisinde başarıyla yer alan, hayatın her alanında omuz omuza yürüdüğümüz siz saygıdeğer basın mensuplarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz