CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU STARTI VERİLDİ

10 Ekim 2017 Salı, 20:59

CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU STARTI VERİLDİ

53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Alanya-Kemer etabının startı verildi.

Yarışa 13 takımdan 104 sporcunun katıldığı ve 1.Etap olan 176.7 kilometrelik Alanya-Kemer etabı’nın startı saat 12:25 de İskele Kızılkule önünden verildi. Startı Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga verdi.

TUR 2017’nin startını Alanya Kızılkule önünden Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga verdi. Törene ayrıca Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altınsoy, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı katıldılar.

Alanya- Kemer etabının saat 16:45 de Kemer de son bulması bekleniyor. Milli takımında yarışacağı bu yarışta ülkemizi Alanya’nın yetiştirdiği sporcu Batuhan Özgür’ünde içinde bulunduğu 8 sporcu temsil edecek.

Bu yıl 53. Kez organize edilen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 15 Ekim Pazar günü İstanbul’da son bulacak. Dünyanın tek kıtalararası bisiklet turuna katılan sporcular, 6 etap boyunca bin 25 kilometre pedal çevirecek.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz