Döşemealtı Kadın futbol takımı Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor

26 Ocak 2018 Cuma, 10:22

Döşemealtı Kadın futbol takımı Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor

Geçtiğimiz hafta lige verilen arayı yaptığı Uluslararası hazırlık maçlarıyla geçiren 1207 Antalya Döşemealtı Belediyesi Kadın Futbol takımı, Yıldızlar ve Gençler Türkiye Şampiyonası birinci tur müsabakaları hazırlıklarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl Türkiye Genç Kızlar Futbol şampiyonasında final maçında Karadeniz Ereğli Kadın Futbol takımına penaltılarla 4-2 yenilerek Türkiye ikincisi olan Döşemealtı Kadın futbol takımı bu yıl birincilik kupasını hem Gençler hemde Yıldızlar kategorisinde kazanarak ilçeye getirmeyi hedefliyor. Şampiyona öncesi hazırlıklarını sürdüren 1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor Kadın Futbol Takımı Azerbaycan A Milli Kadın futbol takımıyla 3 maç yaptı. İlk maçtan 2-2’lik sonuçla ayrılan kadın futbolcular diğer müsabakalardan 3-2 ve 2-0 galibiyetle ayrıldı.

Kırmızı-Beyaz-Siyahlı takım Teknik Patronu Hüseyin Türk, maçların takıma pozitif etkileri olduğunu söyleyerek, kalan maçlarla elde edilen pozitif enerjiyi kısıtlı kadroya rağmen sahaya yansıtarak iyi bir başlangıç yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Sportif Direktör Türk, “Tüm takımların yaptıkları transferlerle güçlendikleri kadrolarına karşın biz kendi gençlerimizi takım bünyesine adapte etmeye çalışarak geleceğimizi hazırlıyoruz. Her ne kadar ligde şansız yenilgiler alsak da mücadele gücümüzden ve futbol kalitemizden ödün vermemenin anlayışı içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

1207 Antalya Döşemealtı Belediyesi Kadın Futbol Kulübü Başkanı Süleyman Türk, zor bir süreçten geçtiklerine değinerek, “Bu zorlu süreci birlikte ilçemizin ve tüm kentimizin desteğiyle aşacağımıza inanıyorum“dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz