EL SANATLARI VE BECERİ KURSLARI 17 DALDA DEVAM EDİYOR

09 Ocak 2018 Salı, 09:18

Milli Eğitim Müdürlüğü (Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ) ve Alanya Belediyesi’nin birlikteliğiyle gerçekleştirilen el sanatları ve farklı beceri alanlarındaki kurslara, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 702 kursiyerle devam ediliyor.

EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLANIYOR

Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan El Sanatları Atölyelerinde geleneksel el sanatları ve farklı beceri alanlarındaki kurslara 17 dalda, yeni eğitim ve öğretim yılında da devam ediliyor. Kurslarda, katılımcıların el becerilerinin geliştirilmesi ve aile ekonomisine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Alanya merkezde Hanımeller 1, Hanımeller 2 (Toplum Merkezi) ve İpekeller Atölyesi’nde düzenlenen kurs ve atölye çalışmalarına, çevre mahalleler Cikcilli, Çıplaklı, Kestel, Mahmutlar, Avsallar da eklenerek devam ediliyor.

OKURCALAR’A YENİ EL SANATLARI ATÖLYESİ

El sanatları ve beceri kurslarını çevre mahallelerin tamamında yaygınlaştırmayı planlayan Alanya Belediyesi, batıdaki Okurcalar Mahallesi’ne yeni bir el sanatları atölyesi kurdu. 21 kursiyerle ilk çalışmalarına başlayan yeni atölyede Elde Çin İğnesi eğitimleri veriliyor.

17 DALDA KURS DÜZENLENİYOR

Başta aile ekonomisine katkının planlandığı kurslarda, vatandaşların el becerilerini ve yeteneklerini sergileyebilmeleri için de imkânlar sağlanıyor. Bu nedenle 17 farklı dalda kurslar organize edilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

İpek Kozası El Ürünleri Kursu, İğne Oyası, Fadime Bebek Yapımı ve Amigurumi (Şiş ve Tığ örücülüğü oyuncak bebek yapımı), Dolgu Bebek Yapımı Kursu, Kat-ı Sanatı Atölye çalışması (Kâğıt Oyma Sanatı), Kâğıt Rölyef Atölye Çalışması (üç boyutlu kâğıt şekillendirme), Elde Suzeni İşi Kursu (El Nakışı Kursu), Basit Nakış İğne Teknikleri (El Nakışı Kursu), Sır Altı Çini Uygulama, Takılar (Misinalı, Örme, Düğüm-Takı tasarımı), Kadın Düz Dar Etek (Dikiş Kursu), Kadın Elbise

Dikimi(Dikiş Kursu),Dekoratif Tablo Yapımı Kursu, Makinede Aplike(Makine Nakışı Kursu), Elde Çin İğnesi Kursu, İngilizce Kursu(A1), Yabancılara Türkçe Kursu (A 1)

702 KURSİYERLE DEVAM EDİLİYOR

2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde merkez ve çevre mahallelerdeki sekiz atölyede sürdürülen el sanatları atölye çalışmaları ve dil kurslarına, 26 ayrı sınıfta toplam 702 kursiyerle devam ediliyor.

Bilgi için:

Rabia EŞİT

Alanya Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz