İnsanların kendileriyle olan iletişimi geri kalıyor

11 Temmuz 2013 Perşembe, 14:42

Eğitmen & Yaşam Koçu, Dr. Müberra Kılıç;

YAŞAMA KOÇLUK’ ta  tamamen kendi tasarımı olan Etkili İletişim Becerileri ‘nin birini daha tamamlayarak katılımcılara sertifikalarını dağıttı.

Bilişim ve iletişim araçlarının sürekli geliştiği günümüzde, insanların özellikle kendileriyle olan iletişimlerinin geri planda kaldığını vurguladı. Bunun bumerang etkisi gösterdiği ve yansımalarının bir süre sonra diğer insanlarla iletişimine ve ilişkilerine olumsuz yansıdığını, bunun da insanları mutsuzluğa sürüklediğini belirten 31 yıllık Tıp doktoru, Patoloji uzmanı, Eğitmen & Yaşam Koçu Dr. Kılıç; eğer farkına varılıp, gerekli önlemler alınmazsa, bunun yaşamdan keyif almama, motivasyon eksikliği, sürekli memnuniyetsizlik, performansta azalmalara sebep olabileceğine değindi.

fotoğraf (1)

İletişim araçlarını güncellediğimiz gibi, kendi bilgilerimizi de gözden geçirmemiz gerektiğini; bu yönde  farkındalık oluşturmanın birinci basamak olduğunu açıkladı. Bu eğitimin öncelikle bireyin kendinde olanı  fark etmesi, iletişim alanında gelişmesi gereken yönlerini  keşfederek; kendi değerleriyle ve yapabilecekleriyle uyumlu olarak etkili iletişim becerilerini geliştirmesi ve  yaşamına katması hedeflenmektedir.

Her bireyin iletişim kurduğunu, ancak insanı mutlu eden iletişimin “Etkili İletişim” olduğunu vurguladı ve bunun eğitimle ve uygulamalarla geliştirilebileceğini söyledi.

fotoğraf

Sağlıklı yaşam koçluğu,  Bireysel Yaşam Koçluğu, Anne-Baba koçluğu, Evlilik koçluğu, İlişkiler (İletişim) Koçluğu, Farkındalık ve Değişim koçluğu, Yönetici Koçluğu vb. değişik alanlarda koçluk hizmeti ve Kurumlara  ve gruplara Etkili İletişim Becerileri, Temel Koçluk Becerileri, NLP Farkındalık ve Etkin Liderlik Becerileri gibi eğitimler ve insan ve yaşama dair çeşitli konularda seminerlerle bireysel ve toplumsal bilinç oluşturmanın yaşamını anlamlandırdığını ve   “sevdiği işi severek “ yaptığını;  diğer insanları da “hayalleri ve hedefleriyle buluşturmanın “ keyfini yaşadığını belirtti.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin