Güzellik fuarlarına ziyaretçi akını

26 Eylül 2022 Pazartesi, 13:13

ZİYARETÇİ SAYISI İLK 3 GÜNDE 10 BİNİ GEÇTİ

Güzellik fuarlarına ziyaretçi akını

Antalya’da 2’incisi düzenlenen ‘Beauty Life Expo’ ve ‘Cosmo Hair Expo’ fuarları sektör temsilcilerinin akınına uğradı. 300’ün üzerinde markanın ürünlerini sergilediği fuarların açılışını yapan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “Sektörün Türkiye’deki önemli merkezi olduk. Gelecek yıl dünyanın en önemli merkezleri arasına girmenin zamanı geldi. Emeği geçenleri kutluyorum bu fuarlar Antalya için önemli bir değer oldu” dedi.

Us Fuar tarafından Antalya Kuaförler Manikürcüler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf ve Sanatkârlar Odası işbirliğiyle gerçekleştirilen Estetik Güzellik Kozmetik Kişisel Bakım Fuarı ‘Beauty Life Expo’ ve Saç Kozmetik Kuaför Ekipmanları Fuarı ‘Cosmo Hair Expo’ Türkiye’nin güzellik sektörü temsilcilerini bir araya getirdi. Bu yıl ikincisi düzenlenen fuarların henüz ikinci gününde ziyaretçi sayısı 10 bini aştı.

11 ŞEHİR GÜÇBİRLİĞİ YAPTI

Antalya ve çevresindeki 11 şehrin berberler, kuaförler, güzellik uzmanları oda ve dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen fuarlarda sektörün ihtiyaç duyduğu tüm ürünler sergilenirken saç kesimden kişisel bakıma farklı alanlardaki show, eğitim, panel gibi etkinliklerle katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.

Fuarların açılış sonrası stantları ziyaret eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı, geçen yıl da katıldığı fuarın büyümüş olması ve ilgiden memnuniyet duyduğunu belirterek, “Hem fuarcılık şirketimizi hem de bu organizasyona destek veren oda ve kuruluşlarımızı kutluyorum. Gelecek yıl bu organizasyonun uluslararası olması için çaba gösterilmeli” dedi.

“HAYALİMİZİ ULUSLARARASI OLARAK REVİZE ETTİK”

Antalya Kuaförler ve Manikürcüler Esnaf Odası Başkanımız Tolgahan Demir de iki yıl önce kurdukları bir hayalden yola çıktıkları organizasyonun bugün güzellik sektörünün en etkin fuarları arasına girmesinden mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu başarıyı bölgemizdeki oda ve STK başkanlarımızın desteğiyle sağladık. Hayalimizi revize ediyoruz. Yeni hedefimiz alan olarak en az üç katına çıkaracağımız fuarlarımızı uluslararası organizasyona dönüştürmek” diye konuştu.

Us Fuar Genel Müdürü Ülker Selviler de dünyada ve Türkiye’de pazar payı her geçen yıl artan güzellik sektöründen Antalya ve Türkiye’nin daha fazla pay alması için bu fuarlara yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi. Fuarlara bir önceki yıldan daha fazla ilgi gösterilmesinden memnuniyet duyduklarını belirten Selviler, “Başta balkan ülkeleri olmak üzere farklı coğrafyalarda bu fuarlarımızın tanıtımına başladık. Gelecek yıl uluslararası bir etkinlik için tüm hazırlıkları yapıyoruz” dedi.

Fuarlara Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Uluğtürkan ve Türkiye’nin her bölgesinden güzellik sektörü temsilcileri ile yurtdışından çok sayıda ziyaretçi katıldı.

FUARLARDA NELER VAR?

27 EYLÜL 2022 Saat 19.00’a kadar açık kalacak ‘Beauty Life Expo’ ve ‘Cosmo Hair Expo’ fuarlarında medikal estetik, profesyonel kozmetik, saç, SPA, wellness ve fitness ile ilgili en gelişmiş cihaz, teknoloji, ekipman ve yöntemlerini sergileniyor. Alanında uzman doktorların, plastik cerrahların, estetik ve güzellik uzmanlarının, dermatologların, kuaförlerin, makyaj sanatçılarının ve diğer sektör profesyonellerinin eğitim ve showlarının yer aldığı fuarların etkinlikleri de yoğun ilgi görüyor.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin