Hasan Kırdı Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor

30 Haziran 2018 Cumartesi, 20:32

Hasan Kırdı Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor

Mall Of Antalya Sanat Galerisi ünlü ressam Hasan Kırdı’nın resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Hasan Kırdı’nın canlı resim performansının da yer aldığı sergi 30 Eylül tarihine kadar sanatseverleri bekliyor.

Mall Of Antalya alışveriş merkezi içinde yer alan kültür sanat platformu Mall Of Antalya Sanat Galerisi, ünlü ressam Hasan Kırdı’nın suluboya tablolarını sanatseverlerle buluşturuyor. Haziran başında açılışı yapılan sergi, yerli ve yabancı ziyaretçilerden oldukça yoğun ilgi görüyor.

İlham kaynağı doğa olan ve suluboya tablolarından oluşan sergi, insan bilincinin en derinliklerine ışık tutmayı başarıyor. Sanatseverlere dış dünyayı yeniden sorgulatan Kırdı, her gün yaptığı canlı resim performansıyla da resim meraklılarından tam not almayı başarıyor. Ders niteliğinde geçen canlı performanslarda hem gelen sorular yanıtlanıyor hem de resim ile ilgili pek çok tekniksel bilgi paylaşılıyor.

Kendine çıkış noktası olarak seçtiği konular aracılığıyla resimsel bir çözüme ulaşmak isteyen ressam, doğanın anlık karelerini resmediyor. Tablolarında suluboyayı umulmadık incelikte kullanan Kırdı, renkleri tuvale aktarma şekli ve farklı üslubu ile resim dünyasının önemli isimleri arasında yer alıyor. Ressamın özgün yorumlarından oluşan toplamda 50 tablonun yer aldığı sergi, Eylül ayının sonuna kadar Mall Of Antalya Sanat Galerisinde ziyarete açık olacaktır.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz