Hayvansever çocuk, kütüphaneye kaplumbağası ile geldi

10 Haziran 2021 Perşembe, 11:23

Hayvansever çocuk, kütüphaneye kaplumbağası ile geldi

Antalya’nın en büyük kütüphanesi ‘Cemil Meriç Kütüphanesi’, ilginç bir görüntüye ev sahipliği yaptı. Bir çocuk, kitap okumak için kütüphaneye kaplumbağası ile birlikte geldi. Güvenlik kameralarından kaplumbağayı bir çocuğun getirdiğini tespit eden kütüphane çalışanları ise hayvansever çocuğun sevimli görüntülerini gülümseyerek izledi.

Kepez Belediyesi’nin eski Dokuma Fabrikası’na enerji sağlayan köhne trafo binasını restore ederek kütüphaneye dönüştürdüğü ‘Cemil Meriç Kütüphanesi’, her gün yüzlerce kitapseveri ağırlıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlere armağan ettiği kütüphane, 100 bin kitapla kapılarını kitapseverlere açmıştı. 200 bin kitap kapasitesiyle Antalya’nın en büyük kütüphanesi olma özelliğine sahip ‘Cemil Meriç Kütüphanesi’, şimdi kitapseverlerle dolup taşıyor. Kentin kültür ve sanat adası olan Dokumapark’taki Cemil Meriç Kütüphanesi her gün 7’den 70’şe yüzlerce kişiyi ağırlıyor.

Cemil Meriç Kütüphanesi’nde renkli görüntüler

Özellikle çocuk ve gençlerin ilgi odağındaki Cemil Meriç Kütüphanesi, geçtiğimiz günlerde renkli görüntülere sahne oldu. Bir çocuk, kitap okumak için kütüphaneye kaplumbağası ile birlikte geldi. Avuçlarının içindeki kaplumbağasını önce yere bıraktı. Sonrasında ise yerinde durmayan sevimli kaplumbağayı kitap okuyacağı masaya çıkardı. Kaplumbağasına rahat bir ortam sağlayan küçük hayvansever ise kütüphaneyi gezdi, çocuk klasikleri kitaplarını inceledi. Hayvansever çocuk, daha sonra kaplumbağayı bırakarak, kütüphaneden ayrıldı. Kütüphanede gezen kaplumbağanın yetkililer tarafından fark edilmesi üzerine, güvenlik kameraları incelendi. Kaplumbağayı bir çocuğun getirdiğini gören kütüphane çalışanları ise hayvansever çocuğun sevimli görüntülerini gülümseyerek izledi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin