30 Eylül 2019 Pazartesi, 14:14
GULSEN BIRDAL
GULSEN BIRDAL gulumbirdal@hotmail.com Tüm Yazılar

HUZUR NEDİR ?

HUZUR NEDİR ?
Huzurun manasını sorduğunuzda tam anlamıyla kavramış anlamış insanla karşılaşmak zordur. Göreceli cevaplar verilir bana göre huzur, mutluluktan daha doyurucu bir olgu. Mutluluk bir takım olaylar,eylemler, davranışlar,sözlerden sonra oluşan bir sonuçtur. Bir şeylerin sonucu sebebiyle oluşur. Okul bitirmek mutluluktur, zengin olmak mutluluktur, evlat sahibi olmak mutluluktur , dostlarla,sevdiklerinizle beraber olmak,sohbet,yemek mutluluktur. vb. Ama, huzurlu olmak sonuç değil başlangıçtır. Huzura yol açan sebepler,olaylar, çok daha farklıdır. Siz onun peşinde koşmazsınız huzur gelir, sizi bulur.
Mutlu olamadan huzurlu olabilirsiniz, ancak huzurlu olmadan mutlu olamazsınız.
Yaşamınıza önce huzuru katmanız gerek.
Düzgün atılan adımlar,iç ferahlığı,düşünce güzelliği huzurun kapısını aralar.
Psikiyatrlar ,Anti-depresanlar, intiharlar, öfkeler, isyanlar,cinayetlerle çepeçevre dolu bir dünya da yaşadığımız için huzuru yakalayan çok az.
Hayatımıza kattığımız anlam yetimleri, kafamızdaki çokça soru işaretleri,fazlasıyla olan kaygılar, insanlara -olaylara pozitif bakış açıları, beynimizde dolaşan çelişkiler huzurumuzu kaçırtır. Dengesiz duygu durumlarına yer vermeyin derim.
Toleranslı,endişelerden ve aşırı beklentilerden uzak,yetersizlikleri sorun haline getirmeden her olgudan tad almaya bakın.
Huzurla tanışın evinizi her daim huzurla doldurun çevrenize huzur saçın.
Huzur dolu bir dünyada yaşamak için huzursuz işlerle uğraşmayın.
Sizleri bilmem ama ben evime gelenlere ve gittiğim eve huzur armağan ediyorum.
En içten sevgilerimle.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz