“İklim Değişikliği ve Denizlerimiz Festivali” sona erdi

Çocuklar büyüklerine doğayı koruyun mesajı verdi

15 Haziran 2019 Cumartesi, 17:41

“İklim Değişikliği ve Denizlerimiz Festivali” sona erdi
Çocuklar büyüklerine doğayı koruyun mesajı verdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Antalya’nın Deniz ve Kıyılarının İklim Değişikliğine Adaptasyonu” başlıklı Avrupa Birliği Projesi kapsamında düzenlenen “İklim Değişikliği ve Denizlerimiz Festivali” ŞUBADAP konseri ile sona erdi. Festivalin slogan şarkısı olan “Gökyüzü Kimin”, konsere katılan çocukların da katılımıyla seslendirildi.

“İklim Değişikliği ve Denizlerimiz Festivali”nin ikinci gününde, Cam Piramit arkasındaki Kral Yolu’nda çocuklar için “Karneni Al Geleceğin İçin Festivale Gel” sloganıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Şeker Portakalı tiyatrosu, çocuk oyun atölyeleri, boyama alanları, oryantaring etkinliklerinin yanı sıra ŞUBADAP Çocuk Orkestrası konser verdi.

ŞUBADAP ORKESTRASI KONSER VERDİ
İklim değişikliğinin günümüzde insanoğlunun karşılaştığı en büyük tehditlerden biri olması
ve sorunun daha da kötüye gitmesini önlemek için toplumu bilinçlendirme amacıyla düzenlenen “İklim Değişikliği ve Denizlerimiz Festivali”nde çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler yapıldı. Hedef kitlesi çocuklar ve gençler olan festival kapsamında düzenlenen ŞUBADAP konseri keyifli anlara sahne oldu.
FESTİVALİN SLOGAN ŞARKISI “GÖKÜYÜZÜ KİMİN”
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Daire Başkanı Durmuş Ali Arslan’ın da katılımıyla düzenlenen konserde çocuklar ŞUBADAP’ın seslendirdiği parçalarla eğlenirken Festivalin slogan şarkısı “Gökyüzü Kimin” hep bir ağızdan seslendirildi. Doğa katliamına dikkat çeken ve doğanın hayvanlar ile insanların ortak kullandığı bir değer olduğuna dikkat çeken şarkıyı seslendiren çocuklar büyüklerine de önemli mesajlar verdi.
SERGİLER DEVAM EDİYOR
Festival kapsamında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve fotoğraf yarışmalarına katılan eserler ile “Türkiye’nin ilk Antarktika Seferi” ve “Türkiye Sualtı Zenginlikleri” konulu sergiler Antalya Kültür Merkezi’nde 17 Haziran Pazartesi gününe kadar gezilebilecek.

GÖKYÜZÜ KİMİN ?
Balıkların yüzdüğü Kurbağaların güldüğü Dereler kimin?
Uçurtmanın uçtuğu, Bulutların koştuğu Gökyüzü kimin?

Eğer birileri doğamızı çalmak isterse, birileri ağaçları kesmek isterse
“Dur!” “hepsi bizim” “dur!” “hepimizin

Değirmeni döndüren, Kokuları gezdiren Rüzgarlar kimin?
Baykuşları dinleyen, Böcekleri gizleyen Ağaçlar kimin?

Eğer birileri doğamızı çalmak isterse, birileri ağaçları kesmek isterse
“Dur!” “hepsi bizim” “dur!” “hepimizin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz