Kadına Yönelik Şiddete HAYIR…

25 Kasım 2018 Pazar, 18:57

Hayırrrrrr…
Fiziksel şiddete
Duygusal şiddete
Ekonomik şiddete
Psikolojik şiddete
ŞİDDETİN HER TÜRÜNE HAYIR.
Kadına yönelik şiddet Türkiye gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Bianet’in Erkek Şiddeti Çetelesi’nin medya takibiyle belirlediği verilere göre 2018 yılının ilk 10 ayında en az 203 kadın erkek şiddeti sonucu yaşamını yitirdi.

Aile ve Sosyal Çalışmalar Bakanlığı ve Hacettepe Üniversitesi‘nin birlikte yürüttüğü 2014’te yayımlanan Türkiye’de Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet Araştırması da ağır derecede şiddete maruz kalan kadınların durumunu ortaya koyar nitelikte.

Ülkedeki kadınların en az üçte birinin fiziksel ve/veya cinsel şiddete maruz kaldığı belirtilen araştırma kadınların sadece yüzde 11’inin bunu resmi kurumlara bildirdiğini gösteriyor. Üstelik bu sayılar sadece evli kadınlar için geçerli. Dolayısıyla, şiddete maruz kalan kadınların resmi sayılardan çok daha fazla olduğu tahmin ediliyor.

Ancak uzun yıllar erkek şiddeti çetelesini tutan Çiçek Tahaoğlu da öldürülen kadın sayısı hakkında sağlıklı bir veri elde etmenin mümkün olmadığını belirtiyor.

#kadınaşiddetehayır#fiziksel#psikolojik#duygusal#ekonomik#şiddetinhertürlüsünehayırdiyelim#kadınlarısevelimkoruyalım#baştacı#edelim#kadın#annedir#eştir#kardeştir#yoldaştır#kadin

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz