Kadınlar Ayakta, Kadın Cinayetleri Bitmiyor!

30 Aralık 2020 Çarşamba, 10:46

Türkiye de kadın cinayetleri dur durak bilmiyor. #AylinSözer yakılarak
#SeldaTaş silahla vurularak öldürüldü. Kadınlar her gün farklı şekillerde öldürülüyor. Erkekler bu cesareti kadın cinayetlerine karşı net tutum almayan yetkililerden alıyor. Çözüm 6284 ve İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasıdır.

Kadın cinayetlerini durdurmak için çözüm “çaba” göstermek değil, siyasi irade göstermektir. İstanbul Sözleşmesi uygulanacak kadınlar yaşayacak. Dün Antep’te öldürülen #VesileDönmez ile birlikte Türkiye de bir günde 4 kadın cinayeti işlendi. Yetkililere İstanbul Sözleşmesi’ni uygulatacağız kadınları yaşatacağız.
#AylinSözer #SeldaTaş #BetülTuğluk

Sorun bir günde 4 kadın cinayetidir. Buna karşı gösteri yapmak isteyen kadınları polis durdurdu. ‘Oysa, polis kadın cinayetlerini durduracağız diyenleri değil, katilleri durdurmalıdır. Göreviniz kadınları şiddet için eylem yaparken gözaltına almak değil kadınları yaşatmaktır.” Diyen Kadın cinayetlerini durduracağız platformu üyeleri, Bir günde dört kadının öldürülmesine karşı eylem yaparken gözaltına alınan 7 kadın üyelerinin daha sonra serbest bırakıldığını söyledi.

Öte yandan Aylin Sözer’in akrabası: Katil eve dolap yapan kişidir, erkek arkadaşı değildir dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin