Kepez’den Anadolu Çocuk Köyü

20 Nisan 2019 Cumartesi, 11:27

Kepez’den Anadolu Çocuk Köyü

Kepez Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Antalyalı çocuklara ‘Anadolu Çocuk Köyü’ hediye etti. Törenle açılışı gerçekleştirilen Anadolu Çocuk Köyü, 8 gün boyunca 23 Nisan şenliklerine de ev sahipliği yapacak.

Kepez Belediyesi’nin 1960’lı yılların Anadolu Köyleri’ni anlatan ‘Anadolu Çocuk Köyü’ Dokumapark’da açıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Antalyalı çocuklara armağan edilen ve 8 gün boyunca çocuk şenliklerine de ev sahipliği yapacak olan ‘Anadolu Çocuk Köyü’nün açılışına Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, açılış konuşmasına milli mücadele yıllarını hatırlatarak başladı. 23 Nisan 1920’de kan ve barut kokularının içerisinde bozkırın ortasında bir milletin ölüm kalım mücadelesinin verildiği bir ortamda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığını söyleyen Tütüncü, “Atatürk’ün önderliğinde açılan TBMM, milletimiz adına milletimizin kurtuluş savaşını milli mücadelemizi yöneten meclis oldu. 5 yıllık mücadelenin ardın aziz milletimiz düşmanı ülkemizden gönderdi. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir diyerek. 23 Nisan 1920’de açılan meclisimiz ilk defa gazi meclis unvanını aldı. TBMM demokrasi tarihinde çok önemli bir yere sahip oldu. “ dedi.

Çocuklar bir milletin geleceğidir

“23 Nisan 1920 tarihi bu bilgiler ışığında ülkemiz için milletimizin için en önemli tarihin adıdır.” diyerek sözlerine devam eden Tütüncü, “Büyük Atatürk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü çocuklar için bayrama dönüştürelim demiş. Atatürk’ün bu kararı verdiği yıllarda dünyanın diğer ülkelerinde diktatörler bulunmaktaydı. Onların gündeminde çocuklar hiç yoktu. Ama Atatürk, çocukları bir milletin en önemli geleceği olarak gördüğü için onlara ufuk yüklemeyi, onlara vizyon yüklemeyi en önemli hizmet olarak gören dönemin en vizyonel liderlerinden birisiydi. Atatürk’ün izinden gitmek, Atatürk’ün ilkeleri ile bağdaşan hizmetler yapmak, eserler ortaya koymakla mümkündür. “diye konuştu.

Kepez çocukların belediyesi

Çocukların kendileri için çok değerli olduğunu dile getiren Tütüncü, “Kepez Belediyesi olarak 10 yıldan beri bambaşka bir hizmet etme heyecanını hep kendimizde diri tuttuk. Kendimizi çocukların belediyesi olarak tanımladık. Çocuklar bizim için çok değerli ve çok kıymetliydi. Çünkü, Cumhuriyeti gelecek hedeflerine taşıyacak, Türkiye’yi yarınlara ulaştıracak olan bugünün çocuklarıydı. Onları çocuksu bir ortamın içinde bilgiyle, hikmetle, güzel ahlakla donatalım istedik. Her 23 Nisan’da bir yeniliği hayata geçirmeyi de kendimiz için bir gelenek haline getirdik. Kepez Belediyesi her 23 Nisan’da çocuklar için sürdürülebilir yenilik ortaya koyar. 123 projemiz içinde yer alan ‘Anadolu Çocuk Köyünü’ 23 Nisan’da açalım ve bu heyecanı birlikte yaşayalım istedik. ‘Anadolu Çocuk Köyü’ hepimize hayırlı olsun.”dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz