Kepez’den engelleri kaldıran proje

12 Ocak 2018 Cuma, 20:35

Kepez’den engelleri kaldıran proje

Kepez Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ‘Kepez’de Engeller Kalkıyor Projesi’ ile dostluklar engel tanımıyor. 20 öğrencinin eşlik ettiği, 20 özel öğrenci gönüllerince eğlendikleri, bir gün geçirdiler.

Sosyal belediyeciliğe verdiği önemle başarılı projelere imza atan Kepez Belediyesi, engelleri ortadan kaldıran projesiyle bir gezi daha düzenledi. Akdeniz Güneşi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin 20 özel öğrencisine, Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu’nun 12, Çağlayan Lisesi’nin 8 öğrencisi eşlik etti. Kepez ilçesinde bulunan lise ve ortaokullarda öğrenim gören özel öğrencileri bir araya getiren gezi programları 2018 yılında da devam ediyor.

Dostluk bağları kuruluyor

Farkındalık oluşturmak ve özel öğrencilerle fiziksel engeli olmayan öğrencilerin empatiye dayalı dostluklar kurmasının sağlanma açısından bu etkinlik büyük önem taşıyor. Aralarında özel bir dostluk bağı kuran 40 öğrenci, Kepez Belediyesi’nin ulaşım araçları ile önce hayvanat bahçesini gezdi. Hayvanları ilgiyle izleyen öğrenciler ardından Kepez Macera Ormanı’nda ata bindiler. Kurulan özel dostluklar, günün heyecanı ile birleşerek 40 öğrenciye unutulmaz anlar yaşamalarını sağladı.

Engel tanımayan dostluklar

Macera Ormanı’nda yemek yiyen öğrenciler, buradan yine servis araçları ile Anadolu Oyuncak Müzesi’ne geçti. Birbirinden güzel oyuncakları inceleyen öğrenciler burada da çok özel dakikaları paylaştı. Engelleri kaldıran proje Kepez’deki tüm okulları kapsayacak şekilde ayda iki kez düzenleniyor. Her yıl daha da güçlenen ve sağlam dostluklara zemin hazırlayan projede günü birlik gezi turları esnasında 5 öğretmen, 40 öğrenciye eşlik ediyor. Öğrencilere hayvanat bahçesi, müzeler, doğal ve tarihi güzellikler gibi keşfedecekleri yeni yerler gezdiriliyor. Sosyal sorumluluk projesi olarak düzenlenen etkinliklerde engeller kalkıyor ve dostluklar engel tanımıyor.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz