KOSGEB ile Kepez el ele

22 Kasım 2014 Cumartesi, 19:09

KOSGEB ile Kepez el ele

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Antalya şubesini ziyaret etti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Antalya şubesini ziyaret etti.

Başkan Hakan Tütüncü’nün ziyaretine, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy’da katıldı. Kepez Belediye Başkanı’nı, Antalya Hizmet Merkezi Müdürü Kazım Aygün karşılayarak, yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Antalya Hizmet Merkezi Müdürü Kazım Akgün, yaptığı açıklamada, ” (KOSGEB) olarak biz hedef kitlemize, girişimcilere destek sağlıyoruz. Destek verirken, kurum ve kuruluşlarıda çok önemsiyoruz. Kepez Belediyesi’yle de yeni işletme kurulması notasında, Avrupa birliği projelerinde birlikte çalışacağız. Ve önümüzdeki süreçte Kepez’de daha iyi işler yapacağız.” dedi.

KOSGEB’in bugün geldiği nokta itibariyle girişimcilere ciddi manada bir alan açtığını ifade eden Tütüncü, ”Açmış olduğu alanda girişimcilerin maddi ve manevi tatminlerini sağlama suretiyle, sosyal devlet ilkesine en çok katkıda bulunan kurumlarımızdan bir tanesidir.” söyledi.

Büyük kıymet ifade etmekte

KOSGEB’in yapmış olduğu çalışmalar maalesef halk tarafından pek bilinmemektir diyen Tütüncü, sözlerine şöyle devam etti, ”Özellikle bizim ilçemiz gibi kalkınmakta öncelik olan bölgelerde (KOSGEB)’in çalışmaları çok büyük kıymet ifade etmektedir. Biz bunların bilinci içerisindeyiz. Önümüzdeki günlerde bölgemizde (KOSGEB)’in çalışmalarıyla ilgili vatandaşlarımıza farklı bir avantajlar sunmanın gayreti içerisinde olacağız. Açmış olduğu alanları vatandaşlarımıza daha çok tanıtmak ve daha çok vatandaşımızın iş, aş, ekmek sahibi olmasına katkı sağlamak için KOSGEB’le el ele vererek yeni bir hizmet sürecini başlatacağız.”

Sosyal projeye birlikte imza atalım

Antalya’nın istihdam gücünü çeken ilçelerimizden bir tanesi olduğunun altını çizen Tütüncü sözlerini şöyle tamamladı, ”Bölgemizdeki vatandaşlarımızın içindeki girişimci ruhunu canlandırmak, hemde onları istihdam etmiş olalım. İş, aş ve ekmek sağlamış olalım ve böylelikle de sosyal bir projeye birlikte imza atalım.” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz