Milli tekvandocunun nikahını Başkan Türel kıydı

09 Mart 2017 Perşembe, 20:59

Milli tekvandocunun nikahını Başkan Türel kıydı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Milli Tekvandocu Nur Tatar’ın nikahını kıydı.

Olimpiyat ikincisi ve üçüncüsü, Avrupa ve Dünya şampiyonu Milli Tekvandocu Nur Tatar, İran asıllı tekvandocu Mehran Askari ile Antalya’da evlendi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’ndaki nikah salonunda gerçekleşen törende sporcu çiftin nikahını Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel kıydı. Türel, nikah şahitleri arasına oturtulan Nur Tatar’ın 7 aylık yeğeni Ada’yı görünce, “En küçük nikah şahidi ile ilk nikahımı kıyıyorum” esprisi yaptı.
OLİMPİYATLARIN ARDINDAN 3 ÇOCUK SÖZÜ
Başkan Türel, sporcu bir çiftin nikahını kıymanın kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu ifade ederek, “Nur bizim milli gururumuz. Nur sayesinde Mehran da Türk vatandaşı oldu. Artık onu da Milli Takım’a transfer etmiş olacağız. Onun başarılarını da Nur gibi alkışlayacağız” dedi.
Başkan Menderes Türel, Nur Tatar ve Mehran Askari’den 2020 Olimpiyatlarından sonra en az 3 çocuk sözü aldı. Türel, nikahın kıyılmasının ardından evlilik cüzdanını Nur Tatar’a verdi. Sporcu çifte ömür boyu mutluluklar dileyen Türel, nikah öncesinde çekilen fotoğraflarını hediye etti.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz