OPERADA ATAMIZ ANILACAK

06 Kasım 2020 Cuma, 09:29

OPERADA ATAMIZ ANILACAK

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde müzik düzenlemeleri Gürhan Keser tarafından yapılan “Atatürk’ü Anma Konseri”ni gerçekleştirecek.

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünü 10 Kasım Salı akşamı saat: 20.00’de çok özel bir konser ile anacak. Antalya DOB Koro ve Orkestrası ile solist sanatçılar soprano Serap Demirhan Işık ve Gizem Şener, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş’ın sahne alacağı konserde koroyu şef Mahir Seyrek yönetecek.

Müzik düzenlemeleri Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestra sanatçısı Gürhan Keser tarafından hazırlanan gecede eserler Atatürk’ün fotoğraflarından seçilmiş slayt ve video gösterimi eşliğinde seslendirilecek.

Fiyatları 20 ile 60 TL arasında değişen gecenin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletinial.com internet adresinden de temin edilebilir.

Konser Programı:

· Fikrimin İnce Gülü

· Kırmızı Gülün Adı Var

· Efem

· Vissi d’arte

· Bülbülüm Altın Kafeste

· Çalın Davulları

· Çökertme

· İzmir’in Kavakları

· E Lucevan le Stelle

· Kimseye Etmem Şikayet

· Yemen Türküsü

· Vardar Ovası

· Yunus Emre (Adnan Saygun) “Sensin Kerim”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağımlılık Tedavisinde Yeni Umut: Enjeksiyon Tedavisi

Bağımlılık Tedavisinde Yeni Umut: Enjeksiyon Tedavisi Bağımlılık yalnızca kişinin fiziksel sağlığını olumsuz etkilemekle...

Şeker Hastalığı Adı gibi Şeker Değil!

Şeker Hastalığı Adı gibi Şeker Değil! En önemli organlarımızdan pankreasın yeteri kadar insülin...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin