SON DAKİKA
KADIN ve TOPLUMA dair
KADIN ve TOPLUMA dair
» Diğer Yazıları
Takip Et!
20 Şubat 2013

Oral Seks nedir? Nasıl Yapılır?

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Oral Seks nedir? Nasıl Yapılır?

CİNSELLİK - 20 Şubat 2013 8:05

Bir kısım insanın çağdaş sevişme sanatı olarak benimsediği oral seks, pek çok kadın ve erkek için hala sorunlarla dolu bir alan olmaya devam ediyor. Cinsellikle ilgili sayısız dergi, kitap ve bilimsel araştırmalarda, oral seksin tercih edilen, seks ateşini artıran ve bu nedenle herkesin zevk aldığı seksin bir parçası olduğu yazar. Ancak buna rağmen herkesin sevdiği ve zevk aldığı oral seksten uzak durulmasının nedeni bilgi eksikliğinden kaynaklanan kaygılar ve endişeler olabilir. Oysa ağız ve cinsel organ temasını içeren oral seks ile sevişmelere fevkalade lezzetler katılabilir.

Oral seks nedir?
Oral seks bir sanattır. Cinsel organların ağız yoluyla uyarılması şeklinde yapılan son derece doğal, bilimsel olarak tarif edilmiş ve kabul görmüş bir seks tekniğidir.

* Oral seks sırasında dikkat edilmesi gereken dişlerinin penise veya vajene acı veya zarar vermemesidir.

* Erkeğin erken boşaldığı durumlarda veya penisin sertliğini kaybedip ilişkiye devam edemediği zamanlarda kadını oral seks yaparak boşaltabilir.

* Vajene bir şey sokulmadan yapılan oral seks bakirelerde kızlık zarına zarar vermez.

* Erken doğum ve düşük riski bulunmayan ve cinsel heyecanın jinekologlar tarafından yasaklandığı özel bir durum yoksa her aydaki gebe kadına oral seks yapılabilir.

* Oral sekste kesinlikle yeterli temizlik olmalıdır. Oral seks öncesi vajen içinin sabunla yıkanması vajende yanma yapar, vajene zarar verebilir veya kayganlaşmayı zorlaştırır. Fakat gün boyu cinsel organlar kapalı ve havasız sayılabilecek bir ortamda oldukları için bol su ve vajene kaçırmamak kaydıyla sabunla yıkanmalıdırlar.

* Oral seks yaparken vajene hava üflemek kadına ağrı veya acı verebilir.

* Oral seks sırasında kadın erkeğin spermlerini yutabilir. Bu şekilde hamile kalınmaz. Ayrıca erkekler bundan inanılmaz derecede psikolojik bir haz duyarlar.

* Oral seks sırasında vajenden salgılanan sıvılar normalde zararsızdır ve mikrop taşımaz. Bu sıvıları erkeğin yutmasının bir sakıncası yoktur.

* Oral seks karşılıklı istekle ve zorlamadan yapılırsa haz verir.

* Karşılıklı yapılan oral seks halk arasında “69 pozisyonu” olarak adlandırılır.

* Oral seks sırasında ağızdaki ufak yaralardan kan yoluyla hastalık bulaşma olasılığı vardır. Yutulan spermler ile cinsel yolla bulaşan çeşitli hastalıklar ve özellikle de HIV virüsünü kapma olasılığı vardır.

Dr. Cem Keçe

Oral seksin faydaları

Gebeliğe neden olmaz.
Bakireliğe zarar vermez.
Cinsel haz verir.

Oral seksin sakıncaları

Hem cinsel organlar hem de ağız mikrop almak için uygun bölgeler olduğu için cinsel organların özel salgılarında cinsel yolla bulaşan hastalıkların mikropları hastalık yapabilir. Özellikle ağızdaki yaralar, iltihaplı diş etleri ve dişler mikropların kana ulaşması için daha uygun ortamlar yaratabilir.

Oral seks yapılan kadınlar ve erkekler cinsel birleşme sırasında daha geç ve güç orgazm olurlar.

* Gerekli temizliğe dikkat ettikten sonra oral seks iğrenç olarak yorumlanmamalıdır.

* Çiftler düzenli oral seks yaparak birbirlerine daha fazla zevk veren pozisyonları bulup geliştirebilirler.

* Kadının erkeğe oral seks yapması “saksafon çalmak” olarak argoda isimlendirilir.

* Oral seks kesinlikle bir cinsel anomali veya sapıklık değildir.

* Erkeklerin çoğu penislerinin emilmesinden hoşlanırken kadınların çok az bir kısmı erkekleri bu şekilde uyarmaktan hoşlanır.

* Erkeğin özellikle penis başı öpmeye, yalanmaya veya emilmeye çok duyarlıdır. Kadının ise özellikle klitorisi öpmeye, yalamaya ve emmeye aşırı derecede duyarlıdır.

Kadın, erkeğe nasıl oral seks yapmalı?

* Erkeğin kadın vajinasını incelediği gibi kadın da penisi incelemeli ve ona dokunmalı, dokundukça damarlarının kanla dolduğu penisin nasıl sertleşip büyüdüğünü izlemelidir.

* Daha sonra dille yalanarak ıslatılan penis, avuç içine alınarak ve dokunmaya devam ederek kasıklarına doğru okşanmalıdır.

* Bu arada, penisin hemen altında kalan yumurtalıklar da avuç içine alınarak nazik ve dikkatlice okşanmalı ve hafifçe sıkılmalıdır. Çünkü yumurtalıklar oldukça hassastır.

* Bu arada penis ağza alınmalı ve aynı vajinaya giriyormuş gibi aşağı yukarı yalanmalıdır. Bu sırada penis başına yakın bulunan bölge özellikle yalanmalı ve okşanmalıdır. Sinir uçlarının yoğun olduğu bu hassas bölgeye dokunulduğunda erkeklere kendinden geçirici bir his yaratabilir. Erkekler heyecandan deliye dönmelerine neden olan bu dokunuşları çok severler, kalp ritimleri ve nefesleri hızlanır.

* Ayrıca erkeklerde “penis başı” çok daha erojen ve hassastır. Bunlar yapılırken dudaklarının arasında kayan penisin erkek tarafından ağza daha istekli sokulmaya çalışıldığı görülür. Erkek heyecanla kıvranırken, penis dudakların arasından çıkarılıp, tekrar yumurtalıklara inilebilir ve yalanabilir.

* Daha sonra yumurtalıklar ağza alınarak dille okşanabilir.

* Hemen ardından tekrar penise çıkılarak bir elle penis tutulur ve penis başı dudakların arasına alınır. Yavaşça penisin sonuna doğru ilerlenir.

* Dudakların arasında olan penis ağza alınırken, bir yandan da elle aynı ritim yakalanmaya çalışılır.

* Ayrıca erkeklerin en çok haz aldıkları bölge olan “perine” yani yumurtalıklar ve makatın arasında kalan bölge okşanmalı ve hafifçe baskıya maruz bırakılmalıdır.

* Bunlar yapılırken ileri geri hareket edilir ve dişlerin penise temas etmemesine dikkat edilir.

* Elle ve dudaklarla sarılan penisin tepesine gelindiği zaman sanki içini boşaltmak istiyormuş gibi kadın onu emmelidir ve bunu kıvamında yapmaya özen göstermelidir.

* Daha sonra tekrar yavaş yavaş penis köküne doğru ilerlenmelidir. Zevkten kıvranan erkek boşalma kıvamına geldiğinde, nereye boşalacağı önceden mutlaka belirlenmiş olmalıdır.

Erkek, kadına nasıl oral seks yapmalı?

* Vajina, sadece penetrasyon yani penis-vajina ilişkisi için değildir. Bugüne kadar vajinayı sadece birleşme için kullanan erkekler, oral sekse başlamadan önce ilk olarak vajinayı izlemelidir. Vajina, sadece bir çift üst dudaktan ve vajinal delikten ibaret değildir.

* Vajinayı tam olarak görebilmek için partnerin bacakları yanlara doğru açılmalı ve dudakları, kıvrımları incelenmelidir. Bunu yaparken olabildiğince yaklaşılmalı ve elle dokunmaya, dudakları okşamaya, dokunulan şeyin ne olduğu hissedilmeye çalışılmalıdır.

* Tam da bu anda, erkeklere o ana kadar en güzel boşalmaları yaşatan vajinayı öpmek yapılacak olan en doğru hamledir. Erkek, partnerini sanki dudaklarından öpüyormuş gibi vajinasını öpmeye başlamalıdır. Çok fazla şiddetli olmamak koşuluyla dudaklar emilerek de devam edilebilir.

* Dille vajinanın en aşağısından başlayarak en son noktaya yani klitorise kadar vajina yalanmalıdır.

* Daha sonra dudaklar ayrılarak ortaya çıkartılan küçük nohut şeklindeki çıkıntı yani klitoris yavaş yavaş dil darbeleriyle yalanmalıdır. Kadınlar bundan çok hoşlanırlar.

* Gelelim usta bir erkeğin bilmesi gereken en önemli cinsel dokunuşların yapılması gereken G noktasına… Erkek, yeterince dokunup yalayarak kayganlaştırdığı vajinanın içlerinde gizli olan G noktasına tek parmağıyla gel gel işareti yapar gibi, dairesel hareketlerle dokunmalıdır. Arada, klitorisi diliyle uyarmaya da devam etmeyi ihmal etmemelidir. Vajinanın içine sokup çıkartılan parmaklar arada hafifçe oynatılmalı ve vajinanın iç üst kısmına dokunuşlar ritmik olarak devam etmelidir. Bu şekilde hem klitoris hem de G noktasına yapılan dokunuşlar ya da dil darbeleri sonucu kadınlar güçlü bir boşalma yaşarlar.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

vsımd
Jinekolog Operator Dr. Uğur Ateş, menopoz ve cinsel yaşam hakkında bilgi veriyor. Türk toplumunda genellikle menopozal dönemdeki kadının cinselliği yaşamasının doğru olmayacağı şeklindeki yanlışyorumlarla, bu dönemdeki kadının cinsel yaşamının sona erdiği ...
23532
Psikoterapist Cem Keçe, çiftler arasındaki romantizmi anlatıyor. Müziğin, felsefenin ve resmin algılanışını köklü bir şekilde değiştiren romantizm; aşk sanatında kadın ve erkeğin varoluşunun özgürleşmesini yardımcı oluyor. Dolayısıyla, romantizm ifadeden çok ...
1716013
Öpüşmenin MR Görüntüsü ve vücudumuza etkileri? Bugüne kadar beyindeki veya vücudun herhangi bir yerindeki hastalıkları teşhis için kullanılan manyetik rezonans (MR) tekniği ilk kez öpüşme sırasında vücutta neler olup bittiğini görüntülemek ...
23072
Cinsel işlev bozuklukları patladı Cinsel hayatı aktif olan her on erkekten yedisi, her on kadından sekizi hayatının bir kısmında cinsel işlev bozuklukları yaşıyor. Sağlık Bakanlığı'nın psikolojik şikâyetlerle doktora başvuran kişi sayılarına ...
1
Bu Yiyecekler ORGAZMI KOLAYLAŞTIRIYOR Bitter Çikolata: Çikolata hep seksi bir yiyecek olarak bilinir. İşte bu tezi kuvvetlendiren tıbbi bir neden daha. Çikolatadaki kakao ve feniletilamin seks sırasında ortaya çıkan endorfin hormonlarını ...
20909
Cinsel ilişki migreni azdırıyor Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa sık idrara çıkmak ve cinsel ilişki gibi migren habercisi olan ancak pek bilinmeyen nedenleri açıklıyor. Erkeklere göre kadınlarda üç kat daha fazla görülen ...
20225
Kadınların akıllarından farklı yaramazlıklar geçmediğini düşünüyorsanız, bir daha düşünün. Kadınlar, fantezi kurmakta erkeklerden daha başarılıdırlar ve kendilerini geleneksel yatak fantezileri ile sınırlandırmazlar. İşte kadınların 7 seks fantezisi... Dominant! Kadınların yatak odasında ...
1939461_713631792010336_932775848_n
KADINDA ORGAZM BOZUKLUĞU/Dr.Sevilay ZORLU yazdı KADINDA ORGAZM BOZUKLUĞU DSM-IVÖLÇÜTLERİ A. ...
images (1)
Dudak yapınız, CİNSEL KİMLİĞİNİZ Çin’de gelişen yüz okuma literatürlerine göre alt dudak ne kadar sevilmeye muhtaç olduğunuzu, üst dudak ise ne kadar duygusal olduğunuzu ve sevme kabiliyetinizi ifade ediyor. Bununla eşdeğer ...
18930
Seks için, İdeal Gün ve Saat? Yapılan araştırmaya göre, çiftlerin seks yaptıkları en ideal saat ve gün belirlendi. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, çiftlerin yüzde 44’ünün seks için en çok tercih ettikleri ...
1445216
Kadınların %70’i cinsel birleşme sırasında boşalma yaşayamıyor. Psikoterapist Dr. Cem Keçe, kadınlarda boşalma ve orgazm hakkında bilinmeyenleri anlattı.. Bütün sağlıklı kadınlar boşalma yeteneğine sahiptir. Yani kadınların içinde böyle bir yetenek vardır, ama ...
19098
Pohpohlayın erkeğinizi.. Ona erkekliğini hissettirmek için illa kusursuz olmanız gerekmez! Küçük ipuçlarıyla kendini iyi hissettirin ve karşılığını görün. 1) TAVSİYE SOR Şehrin içindeki en kestirme yolları bulmak gibi bir kabiliyeti varsa, bu konuda ...
18930
Sanal seks gerçekten eğlenceli mi? Bir tık’la öpüşmenin bir tuşla sevişmenin mümkün olduğu günümüzde gerçek aşkın mı yoksa sanal aşkın mı daha fazla zevk verdiği tartışılmaya başlandı. Kimi bilgisayarın başında, sanal ...
18930
Masters ve Johnson’ın 1950’lerde, 60’larda ve 70’lerde yürüttükleri cinsellik araştırmaları bir devrim niteliğindeydi... 1. Işık döngüleri doğurganlığı etkiler: Kadınlar yeni ay sırasında (gece karanlık olduğu zaman) regl olurken, dolunay sırasında (aydınlık ...
18667
Birbirinden ilginç bu 8 tüyo ile cinsel hayatınızı ateşlendirin. PELVİS GÜCÜ Pelvis, leğen bölgesi kaslarının adıdır. Sizin ve hatunun pelvik kasları ne kadar sıkı olursa, seks esnasında gerginleşmeniz ve vücudunuzdan en son ...
18436
Muhteşem bir cinselliğe ulaşmanın en kısa yolu, muhteşem seks isteyen bir partnere sahip olmaktır. Dr. Sari Locker, Türkiye’de ‘O Kitaplar’dan çıkan ‘Muhteşem Seks’ adlı kitabında, şöyle diyor: “Bekarsanız, araştırmaya bir ...
18563
Altın, Gümüş ve Bronz SEKS, sizinki hangisi? Cised Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe, altın, gümüş ve bronz olmak üzere üç tür seks deneyimi olduğunu söylüyor. Her çiftin seks ihtiyacı zamana ve koşullara ...
Bekaretini açık artırmayla sattı
Rusya'da kendini 'Shatuniha' takma adıyla tanıtan 18 yaşındaki genç kız bekâretini açık artırmayla 28 bin dolara internetten sattı. Genç kızın verdiği ilanda kullanım durumu açıklamasına 'yeni-kullanılmamış' yazması dikkat ...
17690
Kadınların yataktaki 3 büyük hatası Partnerinizi seviyorsunuz ve onun sekse her zaman hazır olacağını düşünüyorsunuz, her şey yolunda yani? Hayır, değil! Hiç kendi rolünüzü düşündünüz mü? Ateşi yükseltmek için neler ...
Gonca Vuslateri: Seviştikten sonra şiir yazarım
Gezi olayları sırasında Başbakan Erdoğan'a Twitter üzerinden küfreden ve daha sonra gelen tepkiler üzerine Tweet'ini silen ünlü oyuncu Gonca Vuslateri özel hayatıyla ilgili Ayşe Arman'a konuştu. Sevişmenin hayatındaki yerini "şiir ve ...
ARAMA KUTUSU

Copyright © 2014. 'Antalya Kadın' Tüm Hakları saklıdır.