PAKİSTAN MEDYA KULÜBÜ’NDEN BYEGM’YE ZİYARET

12 Mart 2018 Pazartesi, 17:54

PAKİSTAN MEDYA KULÜBÜ’NDEN BYEGM’YE ZİYARET

Pakistan Medya Kulübü üyesi 52 gazeteci Ankara temasları kapsamında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Heyetle öğle yemeğinde bir araya gelen Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Okutan, dost ve kardeş Pakistan’dan Ankara’ya gelen basın mensuplarını ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Toplantıda Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ettiklerini anlatan Pakistanlı gazeteciler, Türkiye’de basın mensuplarının çalışma koşulları ve basın özgürlüğü konusunda sorularını yönelttiler.

Türkiye’de her kesimi temsil eden çok sayıda televizyon, radyo kanalı ve gazete bulunduğunu ifade eden Okutan, medyada çok seslilik olduğuna dikkati çekti.

Medya alanı ve diğer pek çok alanda kendi ülkesinde Türkiye’nin örnek olarak gösterildiğini dile getiren Pakistanlı sunucu ve programcı Yasir Rehman, liderliğin de konu başlıklarından biri olduğunu ifade ederek: “Bizde ‘lider olacaksan Recep Tayyip Erdoğan gibi ol’ diye bir deyiş oluştu. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan yalnızca Türkiye’nin değil; tüm İslam dünyasının lideri” diye konuştu.

Toplantı sonrası heyet, BYEGM yetkilileri ile birlikte aile fotoğrafı çektirdi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz