SAĞIR, İyi Partide Aday Patlaması var

27 Nisan 2018 Cuma, 16:56

İyi Parti İl Başkanı Sağır:BÜROKRASİ İKTİDARDAN UMUDU KESTİ

İyi Parti Antalya İl Başkanı Nizamettin Sağır, kamu kurumlarında, milletvekili adaylığı için gerçekleşen istifaları değerlendirirken, “Geride kalan seçim öncesi istifalara bakarsak, bu dönem bürokratlar Ak Parti’ye rağbet etmedi. İyi Parti için istifa eden cesur bürokratları ise takdir ediyorum” dedi.

İyi Parti Antalya İl Başkanı Nizamettin Sağır, Geçmiş dönemlerde kamudaki istifalarda iktidar partisinden aday adayı olmak için çok sayıda çok ciddi manada bürokrat istifa ederken 26 Haziran öncesi bu sayının düşük kaldığını söyledi. Seçim öncesi süreci değerlendiren Başkan Nizamettin Sağır, “Türkiye genelindeki istifalara baktığımızda geçmiş dönemlere göre çok ciddi manada bir azalma söz konusu. Bu, bürokrasi kesiminin Ak Parti’den aday olarak bir gelecek göremediklerinin bariz bir göstergesidir. Bizim alanda gördüğümüz, millet içerisinde seçmen kitlesinde gördüğümüz sessiz karşı çıkış var. İktidara bir yenilenme ve huzur talebi, bir değişim talebi var ve bu bürokratlar tarafından da fark edilmiş gibi görünüyor. Bu AK Parti’nin Önümüzdeki 24 Haziran’daki seçimlerde çok ciddi manada güç kaybına uğradığını gösteriyor” dedi.

“İyi Parti açısından ilginç bir süreç yaşanıyor” diyen Başkan Sağır, İyi Parti’nin kuruluşundan itibaren çok ciddi manada baskılar olmasına rağmen vatandaşın teveccüh gösterdiğini kaydederek şöyle dedi: “Deyim yerindeyse teşkilat yönetiminin oluşturulmasında bile partiye gelirken düşünen insanlar endişeye ile hareket ederken, bugün geldiğimiz noktada aday adaylarında müracaat patlaması var diyebilirim. Antalya’da benim öğrenebildiğim kadarıyla 4 tane kamudan istifa var. İşin doğrusu, hiçbir devlet memurunun İstifa ederek İyi Parti’den aday adayı olma riskini alabileceğini bile düşünmezken böyle bir şeyle karşılaştık. Bu, İyi Parti’nin Antalya içerisinde çok ciddi manada bir destek bulduğunun da ciddi göstergesi. Güzel bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Türkiye İyi olacak.”

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz