Sporda Engeli Kaldırmak İçin Pozitif Ayrımcılık Yapıyoruz

27 Kasım 2018 Salı, 07:27

Sporda Engeli Kaldırmak İçin Pozitif Ayrımcılık Yapıyoruz

GoalBall Erkekler 3’nci Lig’de mücadelede eden Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü, 2’nci lige çıktı. Kulüp Başkanı Özgür Koca, desteklerinden dolayı Antalya Gençlik ve Spor İl müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu’na teşekkür etti.

Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü erkek Goalball takımı, başarıdan başarıya koşuyor. 43 puanla 3’üncü lig’den 2’nci lige çıktı.

En büyük destek Hacıcaferoğlu’ndan

Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Özgür Koca, 13 yıllık bir kulüp olduklarını ve 3 Lig’den 2’nci lige yükseldiğini 9 takıma karşı mücadele ettiklerini belirtti. Koca, “Antalya Gençlik ve Spor İl müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, çalışmalarımız için antrenman salonları verdi ve desteklerini bizden hiç esirgemedi, bizde bu destek sayesinde çift antrenmanla maçlara hazırlandık, Bu kupayı, bize inanıp desteklediği ve her zaman yanımızda olduğu için Burhanettin Hacıcaferoğlu için aldık” dedi.

Engellilerimize pozitif ayrımcılık şart

Antalya Gençlik ve Spor İl müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu Antalya’da görev yaptığım zaman içinde yüzlerce engelli gencimizi pozitif ayrımcılıkla evden çıkartarak spor yoluyla moral bulmasını sağladık. Spor engelliler için rehabilitasyon aracı olduğu gibi, çevrenin gönül bağı içinde yeni dostluklar edinmede, galibiyeti, yenilgiyi öğrenmede sporun büyük önemi var” dedi. Hacıcaferoğlu, Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü’nün GoolBall takımın lig’de bir üst ura çıkmasının başarısın yanı sıra Judo’da Ayşe Karatepe ve Merve Demir’in Türkiye Şampiyonu olduğunu sporda artık engellin kalmadığını başarının konuşulduğunu söyledi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz