Türkiye ve İsveç’ten babalık manzaraları

05 Şubat 2018 Pazartesi, 16:11

Türkiye ve İsveç’ten babalık manzaraları

Muratpaşa Belediyesi’nin Anne Çocuk Eğitim Vakfı’yla (AÇEV) birlikte yürüttüğü ‘Babalık Destek Programı’ kapsamında Türkiye ve İsveç’ten babalık manzaralarının yer aldığı fotoğraf sergisi belediye fuayesinde açıldı.

Muratpaşa Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Cephaneci tarafından açılışı gerçekleştirilen serginin açılışında Başkan Yardımcısı Muzaffer Türe ve Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Erşin de katıldı.

Açılışı yapılan fotoğraf sergisi Muratpaşa Belediyesi’nin de katılımcı olduğu; AÇEV’in babalarını çocukların bakım ve gelişiminde sorumluluk üstlenmesi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla ‘İlk İş Babalık’ adı altında düzenlendiği eğitim faaliyetlerinin bir parçasını oluşturuyor.

İsveç Başkonsolosluğu desteğiyle ‘Babalık Anları’ adı altında hazırlana sergi için İsveçli fotoğraf sanatçısı Johan Bavman kendi ülkesinde; Ahmet Görsev ve Zeynep Sezerman ise Türkiye’den farklı babalık manzaralarını fotoğrafladı. Sergi çocuklarıyla yakın ilişki kuran ‘ilgili babalara’ dikkat çekmeyi amaçlayan sergi hafta boyunca Muratpaşa Belediyesi fuayesinde ücretsiz gezilebilecek.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz