“YOLANTA” YENİDEN SAHNEDE

22 Aralık 2017 Cuma, 14:07

“YOLANTA” YENİDEN SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 26 Aralık Salı akşamı saat: 20.00’de Çaykovski’nin “Yolanta” operasını sahneleyecek. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Figen Ayhan Karakelle sahneye koydu.

Tükçe üst yazı eşliğinde Rusça seslendirilecek olan eserin dekoru Gürcan Kubilay, kostümü Gizem Betil, ışık tasarımı Mustafa Eski, projeksiyon tasarımı ise Zekiye Şimşek ve Sinan Atay tarafından hazırlanırken, Antalya DOB korosunu Mahir Seyrek yönetiyor.

Çaykovski’nin bestelediği son opera

Çaykovski’nin bestelediği son opera olan “Yolanta”nın librettosu bestecinin kardeşi Modest Çaykovski’ye ait. Napoli Kralı Réne’nin genç ve gözleri görmeyen kızı Yolanta’nın hikayesini konu alan eserde Yolanta ve sevgilisinin düeti dünya opera repertuvarının en lirik ve etkili parçalarının arasında yer alıyor.

Orijinali 1 perde olan fakat Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 2 perde olarak sahnelenen eserde “Yolanta” rolünü Sevinç Bilgin, “Vaudémount” rolünü Göksay Yaran, “Réne” rolünü Engin Suna, “Robert” rolünü Onur Alpaslan, “İbn-Hakia” rolünü Umut Tarık Akça, “Bertrand” rolünü Taner Ölçen, “Alméric” rolünü Fatih Şanal, “Marta” rolünü Tuğçe Oğuzülgen, “Brigitta” rolünü Arzu Aydoğdumu ve “Laura” rolünü Seda Uzmen Güç canlandıracak.

Eserin biletleri 20 TL ve 30 TL olup Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki opera gişelerinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz