22 Haziran 2014 Pazar, 22:23
Nilhan TURAN
Nilhan TURAN nilhankirdi@hotmail.com Tüm Yazılar

ALLAHU EKBER Diyerek öldürmek!

ALLAHU EKBER Diyerek öldürmek!

İçinde nice canlılar barındıran, hepsine yetecek kadar güzellikler bahşedilmiş olan, yediren, içiren evrenin en şanslı gezegeni Dünya’mız..

İnsanların bir türlü paylaşamadığı, kaynakların bol olduğu bölgelerde yerin yerden oynatıldığı, insanın insana, doğaya, ve de hayvana zerrece değer verilmediği Dünya’mızda, kendi coğrafyamızda yaşananlar artık tüylerimizi ürpertiyor, insanlığımızdan utandırıyor, YAZIKLAR OLSUN dedirtiyor.

Fani Dünya, yalan Dünya, yaşanılası Dünya..Hepimiz için bir Dünya vardır duygu halimize göre tanımlayabileceğimiz..İyiliklekötülük, günahla suçsuzluk bu Dünya’nın içinde elele yürürler. Belki de Dünya, başka bir gezegenin Cehennemidir. Ne dersiniz?

Irak’da, Suriye’de, Orta Doğu da yıllardır yaşanılan görüntüleri iç savaşı Müslümanın Müslümanı ALLAHU EKBER diyerek katledişini ve bunu yaparken hep DİNİN ALET EDİLMESİNİ izlerken sadece tüh vah demek ne kadar ACI, Allah merhamet etsin o coğrafyaya. Ama şimdi içimize düştü ATEŞ iyice yaklaştı. Önce mültecilerin göçü ve Türkiye Suriye gerginliği, Her an yenilenen ve aktörleri değişen siyasi sorunlar.Aslında uzun yıllardır yaşanılan terör olaylarıyla binlerce evlâdımızı kaybettik ağır ağır, bazen tek tek, bazen beşer onar…Müslüman Dünya’sının dinmeyen, dindirilmeyen sorunları…Ama şu son katliam haber ve görüntüleri çok acı geldi içinde insanca duygu yaşayan herkese..Yüreğinde İNSANLIK taşıyan hiçbir birey dayanamaz.Anneler ellerini göğe açarak ne için şükrediyor? Kahrediyor? ya da küfrediyor dersiniz? Müslüman aleminde kadına yaşatılan çile ise cabası kadının maldan ibaret sayılması. Son gelen habere göre militanlara karılık edecek kadınları ev ev toplayan IŞİD militanları!!

Dünya!..Ahh Dünya tüm bunların suçlusu sensin… Sahi sen misin? Yoksa İnsanoğlu mu? Hiç bitmeyen şeytani EGOSUYLA, her zaman kendine en iyisini isteyen BENCİLLİĞİYLE.. Kendinden başka hiçbir canlıyı ekolojik dengeyi düşünmeyen insanoğlu, o canım MAVİ BİLYE’yi artık kurşun grisine çevirdi maalesef. Nereye baksak kan, nereye baksak gözyaşı ve dram..Irak’da IŞİD rejim yanlısı olanların çatışmasında ölen askerin kalbini yiyecek kadar ya da başını kestiği zavallının KELLESİYLE futbol oynayan iblisler… insanlıktan çıkmış zavallı iblisler ALLAHU EKBER Diyerek kan akıtıyor, kan içiyor. Ölen de Müslüman, öldürülen de mezhep ise bahane..Oysa, bir kum tanesinin sırrını çözmeyi başarsaydık, bütün Dünya’nın sırrını öğrenmiş olurduk aslında.

Albert Einstein’ın sözleriyle, 3. Dünya savaşında hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama 4. Dünya savaşında taş ve sopalar olacağını biliyorum demişti.

Hayatımızda yaşadığımız sıkıntıların birçoğu, kalbimizi dinleyeceğimiz yer de beynimizi, beynimizi dinleyeceğimiz yerde kalbimizi dinlediğimizden oluyor bence.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz