Son Dakika
18 Nisan 2024 Perşembe

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Üyeleri, Kemer’in Mavi Koylarında

19 Eylül 2022 Pazartesi, 11:48

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Üyeleri, Kemer’in Mavi Koylarında

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu’nun üyeleri için gerçekleştirdiği tekne turunda kentin turistik ilçelerinden Kemer’de bir araya gelen gazeteciler gün boyu süren etkinlikte deniz ve güneşin tadını çıkardı. Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve beraberindeki Konyalı gazeteci heyeti de gezide Antalyalı gazetecilere eşlik etti.

Doğal güzellikleriyle olduğu kadar tarihe tanıklık eden yapıları ve masmavi deniziyle yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Kemer, Antalyalı gazetecilerin deniz sezonuna veda etkinliğine ev sahipliği yaptı. AGC Başkanı İdris Taş ve Yönetim Kurulu’nun, yoğun tempoyla çalışan gazetecilerin stres atmalarına yönelik gerçekleştirdiği etkinlik Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun ev sahipliğinde düzenlendi. Etkinliğe katılan gazeteciler hem manzaranın tadını çıkardı hem de Akdeniz’in serin sularında denize girdi.

Kemer Marina’dan tekne ile denize açılarak başlayan ve gün boyu süren gezide gazeteciler, Phaselis Koyu, Cennet Koyu ve Alacasu Koyu başta olmak üzere turistik ilçenin yeşil ve maviyi kucaklayan kıyılarında keyifli bir gün geçirdi. Gezi boyunca Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül de gazetecileri yalnız bırakmadı. Gazetecilerin haber görevleri yanı sıra tanıtımda da büyük katkıları olduğunu ifade eden Gül, “Bu tür iş birliklerini çok önemsiyoruz. Stresli bir işi ifa eden gazeteci dostlarımızın her zaman yanındayız. Bu günkü etkinlikte bizlere tahsis ettiği tekne ile desteklerini esirgemeyen Mustafa Çetinkaya’ya da ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Üyeleri için gece gündüz çalışmaya, projeler üretmeye devam ettiklerini belirten AGC Başkanı İdris Taş, “Bizim için asıl olan mesleki kazanımların takipçisi olmaktır. Bunun yanı sıra üyelerimizin kişisel gelişimleri ve mutlulukları da çok önemli. Zor bir mesleği icra eden, hem bedensel hem de zihinsel olarak yorulan meslektaşlarımızın bu tür etkinliklerde yüzlerinin güldüğünü, bir anlığına da olsa yoğun tempodan sıyrıldıklarını görmek bizleri mutlu ediyor.” dedi. Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve beraberindeki gazeteci heyetinin de Kemer’de olduklarını öğrenince kendilerini tekne gezisine davet ettiğini belirten Taş, “Bu etkinliğimizi, iki şehirdeki meslektaşlarımız arasında bir kaynaşmaya vesile olması bakımından da değerli buluyorum” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin