Antalya Kongresinde, Mehmetçik Afrin’e yürüyor, girdi, giriyor

10 Mart 2018 Cumartesi, 18:31

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.
Afrin’de terör hedeflerine yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili önemli mesajlar verdi, son durumu açıkadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, harekata dair son bilgileri vererek, “Etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 3213 oldu.” dedi.

“Bugünde ülkemizi hedef alan senaryolar vardır. Şimdi Afrin’deyiz. Etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 3213 oldu. Ordumuz muzafferen yürüyor. Şuanda Mehmetçiğimiz Afrin’e yürüyor, girdi, giriyor. Bu ne için? Sadece ve sadece ülkemize musallat olan bu teröristleri yok etmek için. Son nefeslerine kadar kovalayacağız. Bizim milletimizin huzurunu kaçırmayacaklar. ister PKK, PYD, DEAŞ ne olursa olsun. Bunları kovalayacağız. Bu topraklar huzur içinde yaşamanın erdemine ulaşacaklar. Şuanda 3,5 mülteci bizim ülkemizde değilmi? Bizde vicdan var. Bizim dinimiz İslam bunu emrettiği için. Bizde kapımızı açtık. Muhacir varsa ensar vardır.”

“Sorumluluğumuz 81 milyona”

– Çünkü bizim sorumluluğumuz 81 milyon vatandaşımızın tamamına karşıdır. Hepsinin yaşamı bizim teminatımız altındadır attığımız her adımda bu sorumlulukla hareket ediyoruz. İman gibi millete hizmet etmekte nasip işidir. Makam mevki düşkünü değiliz. Biz vatanımıza aşığız. Bu millet imanına, dinine çelik halatlarla bağlı bir millettir. İnlerine gireriz. Cudi’de, Kandil’de, Cerablus’ta Afrin’de girdik girmeye devam edeceğiz. Bu milletin huzurunu bozmaya kimse yeltenmesin.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz