Son Dakika
12 Haziran 2024 Çarşamba

Döner Yedi Geğirdi, Sonra Ne Oldu?

03 Mart 2016 Perşembe, 14:30

VİYANA’DA KESİLEN GEĞİRME CEZASI İSTANBUL’DA ÖDENDİ

“DÖNER EN SAĞLIKLI YİYECEKLERDEN BİRİDİR!”

KasapDöner, Viyana’da soğanlı döner yiyip kola içtikten sonra geğirdiği için “görgü kurallarını zedeleme” cezası alan ve sosyal medyada gündem olan Avusturyalı Edin Mehic’i Ortaköy’deki şubesinde ağırladı. KasapDöner ayrıca Mehic’e kesilen 70 Euro’luk cezayı da üstlendi.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir büfede soğanlı döner yiyip kola içtikten sonra geğirdiği için “görgü kurallarını zedelediği” gerekçesiyle para cezasına çarptırılan ve bir anda sosyal medyada gündem olan Avusturyalı Edin Mehic, KasapDöner’in davetlisi olarak İstanbul’a geldi.

“BU KADAR BÜYÜYECEĞİNİ TAHMİN ETMEMİŞTİM”

KasapDöner’in Ortaköy’deki restoranında ağırlanmadan önce bir rehber eşliğinde İstanbul’u gezen Mehic, restoranda ise Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün’le döner yiyip kola içti. Etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehic, “Doğrusu bu işin bu kadar büyüyeceğini hiç tahmin etmemiştim. Bilerek böyle davranmış değilim. Tamamen istem dışı gerçekleşti. Polisler bana ceza kesileceğini söylediklerinde ise sadece gülüp geçtim. Birkaç gün sonra evime gelen ceza makbuzu beni daha da şaşırttı.” dedi.

“DÖNER EN SAĞLIKLI YİYECEKLERDEN BİRİ”

Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün ise dönerin kesinlikle böyle bir etki yapmadığını kaydetti. Dönerin en sağlıklı yiyeceklerden biri olduğunun altını çizen Özürün, “Döner, içine ne katılırsa katılsın; soğan, marul, limon, hiç fark etmez; hiçbir zaman böyle bir etki yaratacak bir yiyecek değil. Aksine en sağlıklı yiyeceklerden biri. Bu nedenle Edin Mehic dostumuza kesilen bu cezanın dönerle bağdaştırılması bizi rahatsız etti. Çünkü döner hiçbir şekilde görgü kurallarını zedeleyecek bir yiyecek değil.” dedi. Özürün, etkinlik sonunda 70 Euro’luk para cezası için hazırlanan temsili çeki de Mehic’e takdim etti.

NE OLMUŞTU?

27 yaşındaki Avusturyalı Edin Mehic, 7 Şubat 2016 Pazar günü Viyana’daki Prater Eğlence Parkı’ndaki gezintisi sırasında bir döner büfesinde soğanlı döner yiyip kola içtikten sonra geğirince, yakınlardaki iki Viyana polisi tarafından “görgü kurallarını zedelediği” gerekçesiyle 70 Euro (Yaklaşık 225 TL) para cezasına çarptırılmıştı. Olayı ve ceza makbuzunu Facebook profilinde paylaşan Mehic, bir anda sosyal medyada gündem haline gelmişti.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin