Son Dakika
11 Temmuz 2024 Perşembe

Hatice Keleş ile Emlak Sektörü üzerine sohbet

Hatice Keleş ile Emlak Sektörü üzerine sohbet

09 Ocak 2019 Çarşamba, 15:29

Merhaba Sevgili Antalyakadin.com takipçileri,

Hayat geçer zaman su gibi akıp gider, dönüp ardınıza şöyle bir bakarsınız koskocaman Dünya’da anılar kalmıştır aklınızda bir tek diyorum.. Anılar tüm hayatımıza anlam katan değerlerdir. .  Şehrimizde, bölgemizde fark yaratan değerli isimleri, kurumları zaman zaman sizlerle buluşturma misyonu edindim. 

Siz değerli okurlarıma teşekkürlerimi ileterek, çok özel bir firmanın başarılı sahibesi, girişimci bir iş kadını olan Sevgili, Hatice KELEŞ ile ilginizi çekebilecek bir sohbeti paylaşmak istiyorum. Firmamız emlak sektöründe faaliyetini sürdüren TAŞKENT Emlak. Bu sektörde hizmet vermekte olan pekçok firma bulunsa da sektörünün etik değerlerine sahip, gerçek bir eksper, yatırımcısına alırken kazandırma özelliğini ilke edinmiş bir işletme TAŞKENT EMLAK. 

<Hatice KELEŞ kimdir? 

Konya Taşkent doğumluyum. Firmamın ismi de buradan gelmektedir. Bir oğlum var.  İşletme mezunuyum. Uzun yıllar sağlık sektöründe yöneticilik yaptım. 1999 İstanbul depremi sonrasında Antalya ya yerleştim. 1 yıl emlak komisyonculuğu eğitimi alarak emlak sektörüne geçiş yaptım ve 3 yıldır da bu sektörde hizmet vermekteyim. 

Sizi tanımlayan en önemli özelliğiniz, özellikleriniz nedir? Tam bir işkoliğim, Titiz, detaycı, sözünün eri ve sistemli çalışarak başarmak hedefimdir. Dış görünüşüme de içsel duygu ve düşüncelerime de önem veririm. Daima güzel düşünerek hayata pozitif bakmak benim hayat felsefemdir. Hayatta herşeyden once elbette oğlum Batuhan DAĞATAN gelir. 

Özel hayatında Hatice KELEŞ nasıl biridir, neler yapar? Soft müzik işleğinde kitap okumak, sinema, operaya gitmekten hoşlanırım. Arkadaşlarımla birada olabileceğim anlar yaratmak benim için önemlidir. Her zaman natürel ve olduğu gibi göründüğü gibi biriyim. İyi bir anne olmaya çalışırım oğlumla beraber olmak da benim için en değerli anlardandır. 

Neden Emlak sektörünü seçtiniz? Girişimciliğe emlak sektörüyle adım atmak, özellikle turizmin başkenti olan Antalya’da  daha mantıklı geldi. İstanbul depremini yaşadım emlak sektörünün ne kadar önemli olduğunu orada yaşayarak gördüm. Bu nedenle bu sektördeyim. Amacım, müşterileri hem doğru yönlendirmek, hem de kazanç sağlamalarına önder olmaktır. Ayrıca emlak sektöründeki olumsuz önyargıyı kaldırmak amacıyla işimi güvenilir yapmayı ilke edindim.  Yeni bir girişim yaparak inşaat sektöründe hızlı ve depreme dayanıklı prefabrik olmayan, çelik konstrüksiyonla imal edilen ve Türkiye’de tek 4B yapı ruhsatına sahip büyük bir şirketin doğu ve güney doğu bayiliğini alarak artık Doğu’da merkezi Diyarbakır olan ofisimde de inşaat ve emlak üzerine çalışmalarıma devam edeceğim. 

Yani artık Akdeniz Bölgesi ile beraber işinize yeni bir halka ekleyerek Doğu ve Güney Doğu’da çalışmalarınız olacak. Peki nasıl başa çıkacaksınız? Bu işi biraz tanıtırmısınız? Bir ekip çalışması içindeyiz. Bu hususta aldığımız daveti yerinde yaptığımız incelemeler sonrasında olumlu bulduk. Bir ayağım orada, diğeri burada olacak. Hızlı tempoyu hem çok seviyorum, hem de zaten alışığım. Bu yepyeni bir sistem, istenildiği kadar kat çıkılabiliyor. Tamamen çelikten vidalama usülüyle yapılıyor. Çelikler arasındaki kalıplara beton dökülme sistemiyle hazırlanıyor. Kesinlikle yangına ve depreme dayanıklı bir sistem olup sadece villa ve apartman değil. Petrol ofisinden tutun da, fabrika, okul, otel, cafe, restaurant gibi, yani aklınıza gelebilecek tüm inşaat alanlarında kullanılmaktadır. En büyük özelliğimiz ise 90 gün gibi bir sürede anahtar teslim edilmesidir. 

Gelelim Antalya daki hizmetlerinize. Antalya da emlak sektörü özellikle bu mevsimde hızlanmaya başlıyor. Antalya da emlak sahibi olmak isteyenlere ne önerileriniz olacak? İlk once ne istediklerini düşünmelerini, en güvendikleri gayrimenkul danışmanına ne istediklerini doğru anlatmalarını öneriyorum. Alırken kazanç sağlamak çok önemlidir. Çalıştıkları gayrimenkul danışmanına güven duymaları gerekmekte. Alacakları gayrimenkulun arsa payı ne kadar?, iskânı var mı? Gibi sorular  sormalılar. Yatırımlık mı, yoksa oturmak içinmi alıyorlar? Bunlar gerçekten çok önemlidir. Örneğin; projeden bir daire alırken manzarası ve cephesi güzel olan dairenin fiyatı her zaman daha pahalı olacaktır. Arka cepheler ise daha ekonomiktir. Yatırım için alınıp da kiraya verilecekse hepsinin kira bedeli aynı olacağına gore   yatırımlık bir emlak için, fazla bedel ödeyerek ön cephenin alınması mantıklı olmaz. 

Sizin en önemli özelliğinizden biri, sattığınız dairelerin sonrasında iç tadilat, dekorasyon ve tefrişini yaptırmanız tabi bunu mal sahibiyle ortak aldığınız kararla yaptırmaktasınız. Bu konumda gördüğüm kadarıyla örnek verebileceğimiz super de bir daire var. Hatta Antalya da eşi ve benzeri varmı bilmiyorum. Bu daireyi tanıtırmısınız? Daireyi nasıl sattınız ve tüm dekorasyonunu ne şekilde yaptınız ? Sakıncası yok ise bu şanslı kişi kim? İlk once daireyi satın alan kişiyle sohbet ediyoruz.  Müşteri gayrimenkulünü pekçok artı özelliklerini düşünerek alıyor ancak içine sinmeyen durumlar için yenilikler istiyor ise, ekibimiz ile bir araya gelerek müşterinin zevkine yaşam tarzına ve yönlendirmelerimize dayanarak çalışmalar yaptırıyor, finalin adeta müthiş olmasını sağlıyoruz.  Bu duruma örnek teşkil edebilecek mükemmel bir dairemiz var. Daire Lara Bölgesinde denize nazır ve 525 metrekare. Daire 6 oda 1 salon iken, 4 oda 1 salon haline getirildi. Ev adeta komple yıkıldı ve yeniden inşaa edildi. Ultralüks bir daire oldu 120 çuval moloz çıkarıldı. Fotoğraflarda da takdirlerinize kıvançla sunuyoruz. Böylesi bir daire Antalya da gerçekten TEK… Sahibi Salim ALAYBEYİ ve kendisi Konya’lı bir sanayici işadamı. Evi bizden satın aldı ve sonrasındaki durum bambaşka bir noktaya geldi. 

Ne kadar harcandı? Evin şuanki değeri nedir? Ne kadar harcandığı özel olsun çünkü bu tamamen zevk ve imkân meselesidir. Daire şuan burada görünen eşyalı haliyle ilânlarımızda mevcuttur. Yatırım için uygun bir bütçeyle alınan daire, tadilat, dekorasyon ve tefrişi sonrasında ciddi değer kazanmıştır.  Okurlar, dairenin değerini  www.taskentemlak.com’ dan görebilirler. Yatırımcı işadamı Salim bey şuan daireyi satabileceğini söylüyor.

Kredi faizlerinin durumu piyasaya nasıl yansıyor? Şuanda kredi faizleri oldukça düşük ve cazip. Yatırım yapmak için son derece mantıklı bir zaman. Değeri 150.000 TL’ye kadar olan gayrimenkuller daha hızlı, üstü daha yavaş satılmakta. 

Yatırımcıyı yönlendirmek açısından sizce hangi bölgelerden arazi alışı yapılırsa geleceğe dair kârlı bir yatırım olur? Aksu Keşirler bölgesinden arazi alışları yapılabilir. Expo 2016 nın varlığı o bölgeyi daha cazip kılıyor Ayrıca bölgedeki şerhlerin kalkması da inşaat anlamında gelişmesine katkı sağlayacak. Antalya da arsa artık daha değerli. 

 Okurlarımıza mesajınızı alarak veda edelim diyorum ne dersiniz? Antalyakadin.com okurlarına elbette DOĞRU YATIRIM, KÂRLI KAZANÇ İÇİN GÜVENİLİR ANAHTAR olan TAŞKENT EMLAK’ı tavsiye ediyorum.  Ayrıca insana yaşama sevinci veren bahar mevsiminin bu güzel günlerinde Antalya gibi özel bir şehirde aynı havayı soluyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumu ifade ederek, İçlerindeki çocuğu daima yaşatmalarını ve yaşam sevincini eksik etmemelerini diliyor ve saygılar sunuyorum. 

Bende size sıcak sohbetiniz ve emlak sektörü üzerine verdiğiniz hizmet ve değerli bilgiler için teşekkür ediyor başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.  Bir başka özel sohbette yeniden buluşmak dileğiyle diyor, esenlik dolu günlerle saygılar sunuyorum. 

Nilhan TURAN KIRDI

nilhankirdi@hotmail.com

antalyakadin/2013

 

Yorum

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin