11 Şubat 2023 Cumartesi, 18:41
Nail Kadirhan
Nail Kadirhan nailkadirhan@gmail.com Tüm Yazılar

Hepinize Teşekkürler

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından, 10 il çok ciddi bir şekilde etkilendi. Binlerce insan hayatını kaybederken binlercesi yaralandı ve bir o kadarı da halen enkaz altında.

Depremin ilk anından itibaren içlerinde gazeteciler, gönüllüler, iş insanları, STK’lar, Baro ve odalarında içlerinde olduğu whatsap grubu oluşturan, bulundukları yerlerde ev ev gezerek yardım toplayarak, harçlıklarını, karne hediyesi olarak alınan botunu gönderenlerin yardımlarını alan, hakça ulaştıran ve her olaya Hızır gibi yetişerek çözüm bulmaya çalıştılar.

Diyarbakır’da bulunan Diyarbakır Yardım grubunun fedakar yardımseverlerinin çalışmalarına birebir tanığım. Aldıkları duyumu anında teyit ederek her türlü ihtiyaçlarını barınmadan, ilaca, giyinmeden gıdaya vs vs her türlü sorunu giderdiklerini görüyorum. Hergün yüzlerce hatta binlerce insanın hayır duasını alan siz güzel insanlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, iyiki varsınız.

Öte yanda üyesi olduğum Basın Kulübü, Deprem Bilgi Grubu, Yerel Basın Grubu ve adını duymadığımız gruplarda olan iş makinasından, sokak hayvanlarına kadar herşeyi kendisine dert eden güzel insanlar hepinize ayrı ayrı ne kadar teşekkür etsem az.

Böyle kötü ve herkesin canını acıtan, yüzbinlercesini evinden yurdundan eden olay sonrası birbirini hiç tanımayan ve hatta görmeyen günlerdir birkaç saatlik uykuyla ayakta duran binlerce dost edinmek çok güzel.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin