Son Dakika
11 Temmuz 2024 Perşembe
08 Temmuz 2024 Pazartesi, 08:43
GULSEN BIRDAL
GULSEN BIRDAL gulumbirdal@hotmail.com Tüm Yazılar

KABULLENMEKTEN BAŞKA ÇAREM YOK

KABULLENMEKTEN BAŞKA ÇAREM YOK BİLİYORUM AMA
Bu Makalemde sizler ile dertleşmek istiyorum.
Bayram geldi geçti ama bana bayram yok ki. OĞLUM GENCECİK VEFAT ETMİŞ BANA BAYRAM MI OLUR?OĞLUMU BEKLERİM EVİME.
Evladımın elim bir kaza sonrası çok erken aramızdan ayrılmasını vefatını yokluğu kabullenmekten başka çarem olmadığını biliyorum.
Ancak,bunu aklım kabul etse yüreğim kabul etmiyor,neden, niçin niye cevapsız binbir soru kafamda.Hangisini düşünsem yüreğim daha çok acır bilmiyorum.
Her daim yeniden içim acır acır kanar hiç dinmez. Zaman usul usul geçerken ailecek artık kucak dolusu sevinmelerimiz kalmadı.
Ah yavrum ah dokunamadan,konuşamadan,koklayamadan vedasız gittin.
Geçen sene bu zamanlar çaktırmadan veda etmiş bilmeden.
12 kişi bayan arkadaşlarım komşularım ile yaptığım Kurban Bayramı Erdek gezimizde ısrarla bizimle birlikte eşi ve eşinin Abisi 100 de 90 engelli bakımını üstlendiği kayınbirederi Halil ile geldiler.
Bu kadar yaşlı hanım ile sıkılırsın oğlum desem de anneciğim yabancı değillerki demişti.Evet ya o doğmadan olan 45-46 yıllık çocukluk arkadaşlarım ya da 25 yıllık aynı bina komşularım ile birlikte Erdek Narlı
gittik. Tüed ( Türkiye Emekliler Derneği Kampı) Denize sıfır Muazzam bir Tesis yemekler şahane Akşamları Canlı Müzik eşi ile ben Gelin Kaynana göbek attıkca videolar, Resimlerimizi çekti. Arkadaşlarıma teyzelerine Çaylar Kahveler aldı getirdi,
İlk kez Denize giden 50 yaşında olan Kayıbiraderi Halil ile nasıl güzel ilgileniyordu. Kahvaltısı, yemekleri giyinmesi wc ihtiyaçlarını yaptırıp. İlk kez Deniz ile tanıştırıp yüzdürmeye çalışması 1 hafta boyunca benim arkadaşlarım ve tüm kampa katılanların takdiri sevgisini kazanmıştı,yönetim ve idari personelin takdiri sevgisini kazanmıştı. Ve ayrılırken bizi arabamıza kadar uğurlayan Sayın Tüed Genel Sekreteri Abdulkadir Ersal’ın, Tesis Müdürü Karizmatik Sayın Birol beyin sevgilerini hiç unutamıyorum.
Umut’um kendisi çok isteği Babalık duygusunu tatmaktan fedakarlık etti eşinin abisi ile ilgilendiler. Çocuk sahibi olamadı. Belkide hayırlısı buymuş. Neylerse Rabbim güzel eğler. Geride babasız yetim bir çocuk kalacaktı. Yavrum tersten gelen motorun çarması neticesinde arabasından indikten sonra bu dayanılmaz kazayı yaşayınca kafa üstü düştüğü için,Kafa Tramvası sonucu vefat etti. Yaşasa felç kalma veya bitkisel yaşam ihtimali çok yüksekti dendi.
Böyle yaşaması onun için de benim için de onu öyle görmek her gün ölmek olurdu.
Allahım yavrumu toprak incitmesin. Mekanı Cennet olsun. Kadersiz oğlum arkasından dua etmekten başka yapabileceğim hiç bir şey yok. Dövünsemdem de ağlayıp yüksek tansiyon kalp sıkışmaları ile bayılıp acillerde gözümü açsam da geri gelmiyecek.
Yolunu gözlemek,otoparka her giren aracı onun zannetmek,geliyor diye gözlemek hiç bitmiyor içim kanıyor, yanıyor.
Yazı geçirmek için Alanyaya geldim baba memleketimdeyim. Her sene beraber gittiğimiz yerler,oturduğumuz yemek yediğimiz birlikte Denize girdiğimiz yerler, Alanyadaki komşularımız bile onunla anıları unutamaz iken ben nasıl unutayım ki. 7 den 70 e herkesin çok sevdiği beyefendi benim gururum idi.
Ah ah ben henüz kabullenemezken Miras paylaşımı için yapılan Mahkeme müracaatları da kanayan yarama tuz basıyor. Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar baba bile böyle vefat eden evladından Miras peşine düşer Mahkemeleri aşındırır ise nasıl harcıyabilecek,boğazından geçecek,iş yerinden aldıkları tazminat maaş o hiç hakkı olmadığı avanta diye tabir ettikleri o paraları bilmiyorum.
Allahım iyi ki yavrum uçup gitti bu çirkef dünyadan,tertemiz kuş gibi hafif herkese yardım eder, yanlız yaşlılara cuma günleri yemek götürür, huzurevlerini ziyaret eder hediyeler götürür,burs verip öğrenciler okuturdu.
Eşinin kullandığı ek kredi kart borçlarını yavrum yerinde rahat yatsın diye vefatından sonra ben ödedim.
Bu nasıl acımasız yalan dünya.
Sevdiklerinizin kıymetini yaşarken bilin,her an son veda gibi öpüp koklayın.
Allahım bana sabır dayanma gücü kuvvet ver.
Hiç bir anne evlat acısı görmesin.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin