Son Dakika
11 Temmuz 2024 Perşembe

KERPİÇ REÇELİ, Okurlarından İlgi Gördü

“Kerpiç Reçeli”, Balkan göçmeni bir ailenin son kızının duygu dolu dünyasını okurlara aktarıyor. Büyüklerinden dinlediği anıları kurgulayarak samimi ve etkileyici bir eser yaratan yazar Nagehan Kruç Şeremet, göçün zorlukları, aile bağlarının önemi ve sevginin iyileştirici gücü gibi evrensel temalara da dokunuyor.

04 Mart 2024 Pazartesi, 09:11

“KERPİÇ REÇELİ”, OKURLARINDAN BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

Edebiyat dünyasının yeni isimlerinden Nagehan Kruç Şeremet’in ilk romanı “Kerpiç Reçeli”, okurlarını duygu dolu yolculuğa çıkarıyor. Destek Yayınları tarafından raflardaki yerini alan Kerpiç Reçeli, içsel bir yolculuğa çıkarak okurlarını duygusal bir serüvene davet ediyor.

Üsküp’ten İstanbul’a uzanan gerçek bir yaşam hikayesinden ilham alınarak yazılan “Kerpiç Reçeli”, Balkan göçmeni bir ailenin son kızının duygu dolu dünyasını okurlara aktarıyor. Büyüklerinden dinlediği anıları kurgulayarak samimi ve etkileyici bir eser yaratan yazar Nagehan Kruç Şeremet, göçün zorlukları, aile bağlarının önemi ve sevginin iyileştirici gücü gibi evrensel temalara da dokunuyor.

Geçmişle gelecek arasında sık sık gidip gelen roman, ortak hafızamıza dokunan reçel kavanozları aracılığıyla duygusal bir atmosfer yaratıyor. Her yaştan insanın kendinden bir parça bulabileceği bu etkileyici roman, edebiyat dünyasına önemli bir katkı sunuyor.

Yazar Hakkında:

Nagehan Kruç Şeremet, 3 Ekim 1990 tarihinde, Beyoğlu’nda doğdu. Edebiyat ve yazma ilgisi ortaokul çağlarında başladı. Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünde tamamladı. İlk oğlunun doğumundan sonra “Çocuk Gelişimi” alanına ilgi duydu ve Çocuk Gelişimi alanında ikinci lisans eğitimini tamamladı. Öğretmenlik mesleğini sürdürdüğü yıllarda ilçede yapılan yarışmalar neticesinde bir yıl anı türünde, diğer iki yıl ise şiir alanında ödüller aldı. Balkan göçmeni bir ailenin son kızı olma duygusunun sorumluluğu ile büyüklerinden işittiği anıları yeniden kurgulayarak romanlaştırdı. Kırklareli Üniversitesi Enstitüsü’nde, Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin