Son Dakika
12 Haziran 2024 Çarşamba

Korkuteli 3. Eğitim Şenliği Heyecanı

31 Mayıs 2024 Cuma, 18:58

KORKUTELİ 3. EĞİTİM ŞENLİĞİ KAPSAMINDA ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Korkuteli’de 3. Eğitim Şenliği Başladı

Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği “Korkuteli 3. Eğitim Şenliği” tüm hızıyla sürüyor. 28 Mayıs Salı günü Recep Gürbüz Kapalı Spor Salonunda Çanakkale Müze Sergisinin açılışı ile start veren etkinlik takvimi Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması ile devam etti. 20 okuldan toplam 60 öğrencinin katıldığı bilgi yarışması öğrenciler ve katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Eğitim Şenliği 3 Haziran itibariyle Kitap Fuarı, Öğretmenlerle Türk Halk Müziği Gecesi, Halk Oyunları ve Türkü Gecesi, Sinan Yağmurla Aşık Veysel’e Vefa Gecesi, Eğitim Şenliği ve Şiir Dinletisi programları ile bir kez daha gönülleri fethedecek.

BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI

Bilgi Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Eğitim Şenliği’nin bu yıl 3’üncüsü düzenleniyor. Eğitim Şenliği kapsamında Salı günü Çanakkale Müze Sergisinin açılışı yapılmıştı, ardından bilgi yarışması ile 7. Sınıf öğrencileri kıyasıya yarıştı. Yarışmaya; Şehit Yasin Naci Ağaroğlu Anadolu İmam Hatip, Yazır Fevziye Polat Ortaokulu, İmrahor İstiklal Ortaokulu, Dereköy Ortaokulu, Sülekler Şehit Semih Aldemir Ortaokulu, Korkuteli Yelten Dallar Ortaokulu, Yeşilyayla Ortaokulu, Bozova Şehit Öğretmen Metin Kaynar Ortaokulu, Büyükköy Ortaokulu, Alaeddin Ortaokulu, Arif Cebeci Ortaokulu, Cumhuriyet Gülhizar-Osman Sarıca Ortaokulu, Şehit Tuncay Arslan İmam Hatip Ortaokulu, Hasan Özdemirci Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fikriye Ramazan Yalçın İmam Hatip Ortaokulu, Küçükköy Şehit Adem Yörük İmam Hatip Ortaokulu, Nazlı-İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu, Tatköy Ramazan Karabağır İmam Hatip Ortaokulu, Kızılcadağ İmam Hatip Ortaokulu, Zeynep Mustafa Kemer Ortaokulu katıldı. Bilgi yarışmasında Cumhuriyet Gülhizar-Osman Sarıca Ortaokulu birinci, Arif Cebeci Ortaokulu ikinci olurken Zeynep Mustafa Kemer Ortaokulu üçüncü oldu.

EĞİTİMDE ŞENLİK VAR
Öğrencilere hediyelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran ve Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD Başkanı Ercan Yavaş takdim etti. Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, Türkiye’de bu kadar geniş kapsamlı bir eğitim şenliğinin ilk defa Korkuteli’nde gerçekleştirildiğini belirterek; “Bu yıl 3’üncüsünü düzenlediğimiz Korkuteli Eğitim Şenliği geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda dolu dolu geçiyor. Çanakkale Müze Sergisinin ardından bilgi yarışması ile eğitimle dolu bir gün geçirdik. Bilgi Yarışmasına desteklerinden ve eğitime olan katkılarından dolayı Antalya Genç İş İnsanları Derneği üyelerine teşekkür ederiz. 3 Haziran Pazartesi gününden itibaren ise ilçemizde Anaokulundan liseye kadar öğrencilerimizin bir yıl boyunca yaptıkları etkinliklerin sergilenecek. Bilimsel, sanatsal, kültürel ve atölye çalışmaları ile öğretmenlerin canlı performansları unutulmaz bir hafta olacak. Tüm herkesi Korkuteli 3. Eğitim Şenliğine bekliyoruz.” Dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin