Let’s Do It Etkinliği

16 Eylül 2023 Cumartesi, 10:17

16.09.2023 Let’s Do It Etkinliği

Yer: Kumköy Oramanlık Alanı

Dünya genelinde Let’s Do It! Foundation tarafından organize edilen, Türkiye’de Lets Do İt Türkiye koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Dünya Temizlik Günü’nde, Aksu Kumköy Ormanı’nda temizlik yapıldı. Doğaya atılmış çöpleri temizlemek ve çevre kirliliği hakkında farkındalık yaratmak amacıyla Kumköy Ormanı’nda gerçekleştirilen çevre temizliği etkinliğine Kundu Turizm Yatırımcıları Birliği (KUYAB), IC Green Palace Otel, Titanic Mardan Otel, Trendy Lara Otel, Aksu Belediyesi, sivil toplum örgütlerinin ve basın mensuplarının yanı sıra vatandaşlar da destek verdi.

Kumköy Sahili ve ormanlık alan içerisinde yaklaşık 50 gönüllünün katıldığı ve 2 saat süren etkinlikte 1,5 ton çöp toplandı. Ayrıca etkinlik alanı içerisinde, başlangıç noktasından bitiş alanına kadar, çevre temizliği yapan gönüllüler için araç refakat etti. Eldiven, çöp poşeti, su gibi ihtiyaçlar karşılandı.

Temizlik hareketinin bileşenleri olarak, geleceğimizi şekillendirmek ve güzelleştirmek için birlik olmanın gerekliliğine ve toplum bilincinin önemine ekip olarak inanmaktayız. Toplum bilinci oluşturmak ve birliği sağlamaktan görevli olan bizler, sorumluluğumuzu kabul ediyor ve bunu geleceğe taşımak istiyoruz.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin