Son Dakika
11 Temmuz 2024 Perşembe

OLİMPOS TELEFERİK BİSİKLET ETKİNLİĞİ

25 Mayıs 2023 Perşembe, 20:04

OLİMPOS TELEFERİK BİSİKLET ETKİNLİĞİ

Beydağları Sahil Milli Park Müdürlüğümüz tarafından “Doğa Turizmi Etkinlikleri” kapsamında gerçekleştirilen bisiklet turu etkinliğinde Kesmeboğazı, Yayla Kuzdere, Çukuryayla rotası takip edilerek 2365 metre rakımda Tahtalı Dağı’nın zirvesinde bulunan Olympos Teleferik İstasyonuna pedal çevrildi.

21 Mayıs Pazar sabahı Antalya Kemer ilçesi merkezinden hareket eden 8 kişilik bisiklet grubu Antalya’nın incisi Beydağları Sahil Milli Parkı içerisinde nefes kesen doğal güzellikler eşliğinde Kesmeboğazı, Gedelme, Yayla Kuzdere rotasını takip ederek 1800 metre rakımdaki Çukuryayla’ya ulaştı. Buradan orman içerisindeki patika yollara giren grup, bir müddet sonra zaman zaman yüzde 20 eğime ulaşan oldukça sarp ve taşlı-kayalı bir patikada 4 km civarında bisikletleri elde taşıyarak 2365 rakımda Tahtalı Dağı’nın zirvesinde bulunan Olympos Teleferik İstasyonuna çıkmayı başardı.

Burada böyle bir etkinliğin ilk olduğunu belirten teleferik yetkilileri tarafından karşılanan bisikletçiler, teleferik ile alt istasyona inerek başka bir etkinlikte buluşmak dileğiyle etkinliği tamamladılar.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin