Son Dakika
11 Temmuz 2024 Perşembe
02 Nisan 2024 Salı, 00:03
Nilhan TURAN
Nilhan TURAN nilhankirdi@hotmail.com Tüm Yazılar

Otizmli Bireylerle Bayramlar

02 Nisan 2024 Otizm Farkındalık Günü olarak her yıl çeşitli faaliyetlerle tüm Dünya da Otizme Dikkatler Çekiliyor.

Unutmayalım ki her insan dünyaya farklı özelliklerle gelmektedir. Herkesin kendine has fiziksel, duygusal ve sosyal yapısı vardır. Özel eğitim ve erken teşhisle otizmli bireyler toplumsal hayata el birliğiyle kazandırılabilir. Toplumun dikkatini çekmek için uygulanan özel günlerde ilgili konu işlenir farkındalık yaratılır.

antalyakadin.com ailesinin de OTİZMLİ bir meleği var adı; Taner Serhan KIRDI. 33 Yaşındaki genç adam, bizim yeryüzündeki kanatsız meleğimiz… Annesi ben, Nilhan Turan ve babası Sefer Kırdı nın ömürlerini verdikleri “OTİZM OLGUSU”nun yaşayan bir örneği olarak OTİZME yeni tanı konmuş bireylere ve ailelerine ışık olmaya devam ediyorlar. Otizmin iyi, kötü, mutlu, hüzünlü, gururlu, düşünceli her duygusunu yaşayıp sosyal yaşamda dimdik ayakta kalıp izole olmadan toplum önünde yaşıyorlar OTİZMİ…

Her bayram hem buruk, hem de zorlu Otizmli Bireyler için, dönüp arkaya bakıldığında su gibi geçen yıllara rağmen son derece zorlu geçen zaman içinde Bayramlar da buruk geliyor ve gidiyor ömürlerden ve bazen bayramlar hızla geçen zamanı daha yoğun hatırlatan özel zamanlar oluyor. Kafalarda hep aynı soru? Ne olacak bu çocuğun ben olmadan hali?!

Bu vesileyle Otizm Farkındalık Günü’nde Otizme dair toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın artırılarak otizmli evlatlarımıza, yetişkinlere, ailelerine umutların hiç bitmeyeceği nice bayramlar diliyorum.

antalya kadin ailesi ve Nilhan Turan

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin