Son Dakika
11 Temmuz 2024 Perşembe

Popçu Yalın’dan EXPO 2016’ya ‘kauçuk’

29 Ağustos 2015 Cumartesi, 21:46

Popçu Yalın’dan EXPO 2016’ya ‘kauçuk’
Besteci, söz yazarı ve şarkıcı Yalın, EXPO 2016 Sergi alanındaki ünlüler ormanına ‘Kauçuk’ ağacı dikti. Proje sunumunu izleyen Yalın, “Proje muhteşem, kocaman” yorumunu yaptı, herkesin destek olması gerektiğini söyleyerek meslektaşlarına çağrıda bulundu.
“Zalim”, “Ellerine sağlık” şarkılarıyla gençlerin hayran olduğu şarkıcılardan olan ve aynı zamanda besteci ve söz yazarı olan şarkıcı Yalın, konser için Antalya’ya geldi. EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın ünlüler ormanına ağaç dikme davetini kabul eden popçu, Aksu İlçesi’nde bin 121 dönüm sergi alanına geldi. Yönetim binasına geçen ünlü popçuya, proje hakkında detaylı sunum yapıldı. Sunum sonrası alana geçen Yalın, dikeceği ‘Kauçuk’ (latince:Figus Rubiginosa) ağacının gövdesine isim tabelasını bağladı. Kürekle ağacın gövdesine toprak atan Yalın, ilk can suyunu da verdi.
“Her insanın kalbine giden bir şeyler var. Onlardan bir tanesi de çevre, ağaçlar” diyen Yalın, herkesin bu konuya hassas olduğunu söyledi. Gençliğinde ağaç ve doğayla ilgili kampanyaların içinde yer aldığını söyleyen Yalın, “Bu işi yapmıyorken de oldum. Okulla da ağaç dikmeye gittim. Dediğim gibi kalbe giden yollardan biri olduğunu düşündüğüm içinde koşarak buraya geldim. Diktim, suladım artık size emanet.” dedi. EXPO 2016 Antalya projesi için, “Proje muhteşem, kocaman” yorumunu yapan ünlü popçu şöyle konuştu:
“Zaten EXPO’nun burada oluyor olması çok önemli. İnşallah Antalya’ya çok yarayacak. Antalya zaten çok güzel, daha da güzel olacak inşallah. Ağaç ve bahçe olduğu için de herkesin buna destek olması gerek. 25 bin tane ağaç dikilecekmiş buraya. Çok etkileyici. Ve EXPO bittikten sonra geride çok güzel bir eser bırakacak burası.”
Yalın, “Herkesin desteğini bekliyoruz” diyerek sanatçı arkadaşlarına da çağrıda bulundu. EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörü Burak Katmer, ünlü popçuya katkısından dolayı sembol çiçek şakayık takdim etti.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin