Depremden kurtarılan köpekler Muratpaşa da

10 Mart 2023 Cuma, 11:38

Enkazdan kurtarılan köpekler Muratpaşa’da tedavide

Antalya Muratpaşa Belediyesi, Hatay’ı adeta yerle bir eden depremden kurtulan 12 köpeği, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedaviye aldı. Tedavileri yapılıp kısırlaştırılacak köpekler ilerleyen günlerde sahiplendirilecek.

Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli ikiz deprem felaketinden etkilenen şehirlerden biri Hatay oldu. Tarım ve Orman Bakanlığı, on binlerce binanın yerle bir olduğu kentte enkazdan kurtarılan, sahipsiz kalan 12 köpeği tedavi ve bakımları için Antalya Muratpaşa Belediyesi’ne gönderildi.

Köpekler sabah saatlerinde belediyenin Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Tek tek kafeslerinden çıkarılan köpeklere önce su verildi, sonrasında temizlenip kontrolleri yapıldı. Veteriner hekim Ayşe Gencer, Muratpaşa Belediyesi olarak 2 veteriner hekimle başta Hatay olmak üzere deprem bölgesinde bir çalıştıklarını söyledi. Bölgede sokak hayvanları ve bakımevlerindeki hayvanlar üzerine çalıştıklarını aktaran Gencer, “Bölgeden 12 köpeği de belediyemiz merkezine aldık. Hepsinin gözlerinde hala o günkü dehşet var” dedi. Gencer, köpeklerinin muayene ve kontrollerinin ardından kısırlaştırılmış olanları, tedavi sürecinin ardından, sahiplendireceklerini söyledi. Gencer kısırlaştırılmamış olanların ise operasyonlarını yaptıktan sonra sahiplendirebileceklerini aktardı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin