Fatma Girik, Veda Etti

644 görüntüleme, 24 Ocak 2022 Pazartesi

Türki Sinemasının ve sevenlerinin başı sağ olsun.
Türk sinemasının 4 yapraklı yoncasının yaprağı bir yaprağı eksildi. Türk sinemasının efsane ismi Fatma Girik hayatını kaybetti.
Her zaman onurlu duruşuyla, sanatıyla yüreğimizde olan Türk sinemasının duayen ismi Fatma Girik’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Türk sinemasının efsane ismi Fatma Girik, bu sabah 07.00 civarlarında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Uzun zamandır rahatsız olan girin Fatma Girik’in 10 gün önce hastaneye yattığı, Corona virüse bağlı zatürre tedavisi gören Fatma Girik’in çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybettiği açıklandı.

Türk sinemasına adını altın harflerle yazdıran efsane oyuncu Fatma Girik, bir süredir çeşitli sağlık sorunları da yaşıyor idi. Fatma Girik’in ölüm haberini Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin duyurdu. 79 yaşındaki, birçok Yeşilçam filmlerinde oynayan Fatma Girik, sinema tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Hayvanseverliği ile dikkatleri çeken GİRİK in 5 köpeği, 17 kedisi vardı.

Fatma Girik daha önce Şişli’de Belediye Başkanlığı da yapmıştı.

Hayatını kaybeden ünlü sanatçı Fatma Girik meşhur filmlerinden bazıları ; Ezogelin, Kanlı Nigar, Yılanların Öcü, namus, Toprak Ana, gibi kürk filmlerde başrol oynayan Fatma Girik tedavisi için Bodrum’dan İstanbul’a gelmişti. Altı aydır İstanbul’da tedavi gören ünlü oyuncu sabah 7 civarlarında hayata gözlerini yumdu.

Hastaneden yapılan açıklamada Türk sinemasının efsane ismi Fatma Girik’in, Covid- 19’a bağlı viral Pnömoni tedavisi görmekte iken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti denildi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin