Antalya Güneşin Kadınları Girişim ve Üretim Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı

19 Haziran 2021 Cumartesi, 10:03

Antalya Güneşin Kadınları Girişim ve Üretim Kooperatifi, Şükriye Karaben Başkanlığında genel kurulunu yaptı.

İYİ PARTİ’nin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in Önderliğinde iki yıl önce başlayan Kadın politikaları Başkanı, Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu’nun koordinatörlüğünde devam eden ‘Güneşin Kadınları Girişim ve Üretim Kooperatifi’nin 11. si Şükriye Karaben Başkanlığında, Antalya‘da gectigimiz aylarda kurulmuştu. Tüzel kişiliğine kavuşan Güneşin Kadınları Antalya Başkanı Şükriye Karaben ve kurucu ortakları Selma Doğlarlıoğlu, Emine Cennet, Tuba Tatlıer, Melek Kurt, İffet Yanar ve Gülsüm Kaplan, Bakanlık temsilcisi kontrolünde ilk olağan genel kurulunu Karaben’in evinde gerçekleştirdi.

Tam yetki ile Yeniden güven tazeleyen Şükriye Karaben konuşmasında; Böyle önemli bir görevin içinde yer almaktan onur duyduğunu belirtip kooperatifçilikle ilgili şöyle konuştu.
“Kooperatifler üretim, kazanç dışında bilgi evleri, sosyal gelişim için bilgi yuvalarıdır. Kooperatifçilik bizim özümüzdür, imece ahilik kültürünün bir modelidir. Başarı elde etmek için kooperatifçilik, girişimciliğin güzel bir modelidir. Kadın gücü ve potansiyeli hala ülkemizde keşfedilmemiş, topluma ve hayata kazandırılmamış çok değerli bir madendir. Çok yakın zaman da Antalya’daki tüm kadınlar ile yaralarımızı saracağımız, mutlulukları paylaşacağımız, ekonomiye katma değer katacağımız merkez şubelerinin açılacağını, şu an için tek üzüntüsünün çok fazla değerli kadın arkadaşımız pandemi sebebi ve ortamımız gereği bugün burada değil, inşallah ileri tarihlerde çalıştaylarımızda bir araya geleceğiz. Bugün genel kurul vesilesi İyi yürekli, başaralı kadın arkadaşlarımızı davet ederek istişare yapıp bu ulvi oluşum hakkında hasbihal ettik. Diye konuştu.

Davet de, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet BAŞARAN, İYİ parti İl divanını ve yönetimdeki kadın üyeleri, Kadın ilçe başkanları, ilçe kadın kolları başkanları, İyi partinin İttifak ortağı Chp il kadın kolları başkanı Nilüfer Deveci ve Döşemealtı kadın kolları başkanı, yol arkadaşları ve davetli misafirler katıldı.

Son olarak genel kurul toplantısında kooperatif ortakları ile katılımcılar birlik fotoğrafında bir araya geldiler. Uzun süren pandemi sürecinde böylesi samimi ve içten toplantılara hasret kalan kadınlar, Şükriye KARABEN’in ev sahipliğinde sunduğu muhteşem ortamının da katkısıyla büyük bir enerji ile gelmekte olduklarının ve Antalya için iyi şeyler olacağının sinyalini verdiler.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin