ANTALYALI GAZETECİLER KÜLTÜR VE DOĞA MİRASI İLE BULUŞTU

05 Haziran 2022 Pazar, 19:40

ANTALYALI GAZETECİLER KÜLTÜR VE DOĞA MİRASI İLE BULUŞTU

AGC Üyeleri gezi ve piknikte buluştu. Antalya’da görev yapan gazeteciler, gezi organizasyonunda bir araya geldi.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ile Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) protokolü kapsamında, cemiyet üyeleri ve aileleri için gezi programı organize edildi.

Geziye katılanlar, ilk olarak Konyaaltı ilçesi Aşağıkaraman Mahallesindeki Kapuz Kanyonu’nu ziyaret etti. Kanyonun doğal güzelliğini seyreden gazeteciler ile aileleri, bölgede fotoğraf çekindi.

Yoğun iş temposu arasında doğada yürüyüş yaparak stres atma fırsatı bulan gazeteciler ve aileleri ardından Büyük Çaltıcak Koyu’na geçerek mesire alanında pikniğe katıldı. Grup Gün’ün şarkılarıyla renk kattığı gezide, basın mensupları gönüllerince eğlendi.

Burada düzenlenen törende AGC Başkanı İdris Taş ve KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan, gezinin ulaşım sponsoru Konyaaltı Belediyesi ve Has Okulları’na teşekkür ederek, yemek hizmeti veren Marka Catering sahibi Murat Gerdan’a , PEGAS Büyük Çaltıcak İşletme müdürü Recep Alemdar’a, Aktüel Organizasyon sahibi Mehmet Okan Kaya’ya ve Aktur Lunapark işletmecisi Emin Etke’ye plaket verdi.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, yaptığı açıklamada, gazetecilerin zor bir mesleği yerine getirdiğini vurguladı.

Gazetecilerin kamu görevi ifa ettiğine dikkati çeken Taş, “Gazeteciler, mesai mefhumu gözetmeksizin zor ve meşakkatli bir görevi yerine getiriyor. Meslektaşlarımızın yoğun, bir o kadar yorucu bir hayatı olduğu için böylesi organizasyonları önemsiyoruz. Bu tür etkinliklerle üyelerimiz ve aileleriyle sık sık bir arada olmayı planlıyoruz.” dedi.

Taş, geziye katkılarından dolayı KONYSİAD yöneticilerine teşekkür etti.

KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan da gazetecileri bugün Konyaaltı’nın saklı güzelliği Kapuz Kanyonu ile buluşturmak istediklerini söyledi.

Kanyonun daha fazla bilinmesi için çaba gösterdiklerini ifade eden Kaplan, kentin tanınırlığının artmasına verdikleri destekten dolayı gazetecileri kutladı.

Gazeteciler ve aileleri, programın son kısmında Aktur Lunapark’taki eğlence araçlarıyla unutulmaz anlar yaşadı. Lunaparkta yer alan “Antalya’nın Kalbi” adı verilen 90 metre yüksekliğe sahip dönme dolaba da binenler, kenti kuş bakışı görme fırsatını yakaladı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin